(J 1,1-18) (1)

1. W środę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Tego dnia pobłogosławione zostaną kadzidło i kreda, które Diakon Karol rozprowadzał będzie przed kościołami po Mszach świętych. Przypominam, że kredą kreślimy na drzwiach naszych domów cyfrę bieżącego roku Pańskiego „2021” i litery „K+M+B”, które zgodnie z tradycją stanowią pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara i jednocześnie są także pierwszymi literami łacińskich słów: Christus mansionem benedicat, które wyrażają prośbę o to, aby Chrystus błogosławił nasz dom.
  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy także Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci.
  3. 7 stycznia, Pierwszy Czwartek Miesiąca. W Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia. Początek od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  5. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana +Franciszek Klepanda. Obejmijmy Jego i wszystkich naszych zmarłych modlitwą − Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  6. W minionym tygodniu Darczyńcy ofiarowali 600 zł na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za dar serca.
  7. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom: Eugenii i Ewie Woźniak oraz Małgorzacie i Emilii Nogaj a także za ofiarę 70 zł na kościół. W najbliższą sobotę prosimy o zadbanie o naszą świątynię dalsze osoby z Kolonii Dębe: Bożenę Kurek, Wacławę Rosińską, Agatę Gruszka, Teresę Hancyk, Sylwię Biniek, Małgorzatę i Katarzynę Kiernicką, Wandę Goral i Zbigniewa Marczaka.
  8. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego oraz zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. Wszystkie ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii.

Parafianom i Gościom

życzę Bożego błogosławieństwa.