(Mt 22, 1-14)

(Mt 22, 1-14)

 1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”, będącym zawołaniem biskupim św. Jana Pawła II. Prośmy przez Maryję, abyśmy byli zdolni do budowania w sobie postawy zawierzenia i ufności Panu Bogu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży.
 2. W naszym kościele gościć dzisiaj będziemy pielgrzymkę Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej, przeżywającej w Sanktuarium Matki Bożej Dębskiej Dzień Skupienia. Podczas Mszy świętych prosimy dla uczestników tego spotkania o dary Ducha Świętego i opiekę Naszej Pani i Matki.
 3. Dzisiejsza taca II niedzieli miesiąca przeznaczona jest na dalsze zabezpieczenie dachu na kościele filialnym w Zborowie i na inne prace wykonywane w Parafii. Bóg zapłać za dar serc.
 4. We wtorek Dzień Fatimski. Różaniec z procesją wokół świątyni parafialnej po Mszy Świętej o godz. 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W środę, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej − Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom, katechetom i wychowawcom z naszej Parafii życzę błogosławieństwa Bożego, a podczas Nowenny polecać Ich będziemy opiece Matki Bożej Dębskiej.
 6. W piątek, 16 października, przypada rocznica śmierci śp. ks. Franciszka Nowackiego, długoletniego Proboszcza w Dębem. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Dębskiej w nowennie za zmarłych modlić będziemy się w intencji księdza Proboszcza. Po Eucharystii modlitwa i zapalenie znicza przy Golgocie – Pomniku Kapłanów.
 7. W niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny. W tym roku jego hasłem są słowa zaczerpnięte z Księgi proroka Izajasza: „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6,8).
 8. Matka Boża podczas ostatniego objawienia powiedziała 13 października 1917 r. w Fatimie:Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”. Przypominając te słowa zapraszam do wspólnego, codziennego rozważania tajemnic różańcowych. Nabożeństwo Różańcowe w Dębem od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., w niedziele o godz.11.35, przed Mszą św. południową; w Kamieniu o godz.17:00.
 9. Jak zawsze przed uroczystością Wszystkich Świętych zachęcam do modlitwy za zmarłych w wypominkach jednorazowych, oktawalnych i całorocznych. Kartki wypominkowe wyłożone są w kościołach naszej Parafii. Po ich wypełnieniu prosimy przynieść je w godzinach urzędowania do Kancelarii Parafialnej
 10. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom z Biernatek: Elżbiecie Rubas, Emilii i Joannie Pawlak, Mirosławie Marczak, Danucie Hinc oraz za ofiarę 60 zł, do której dołożyła się Agnieszka Rajm. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Biernatek: Katarzynę Ławniczak, Mariannę Czapską, Anitę Szefer, Teresę Ankiel, Elżbietę Dominiak, Mirosławę Marczak i Tomasza Warszowskiego.
 11. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. W dalszym ciągu jest do nabycia kalendarz na rok 2021 prezentujący sanktuaria maryjne w całej Polsce, w tym także w Dębem. Pieniądze ze sprzedaży (cena 5 zł) przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka