(Mt 21, 33-43)

(Mt 21, 33-43)

  1. Dzisiaj w kościołach czytany jest list Episkopatu Polski zapowiadający obchody XX. Dnia Papieskiego, który przeżywać będziemy 11 października pod hasłem biskupiego zawołania Karola Wojtyły − papieża Jana Pawła II − „Totus Tuus”. Tego dnia przed kościołami w całej Polsce – także i przed naszymi − będzie miała miejsce coroczna zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej młodzieży.
  2. Przypominam, że na dzisiejszej Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców dla Dzieci, mających w przyszłym roku przyjąć pierwszy raz Komunię świętą. Po Mszy świętej spotkanie dla Rodziców i Dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii świętej.
  3. Bóg zapłać wszystkim parafianom za modlitwę w Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Michała Archanioła w Zborowie przeżywaną w minionym tygodniu. Dziękuję asyście i dzieciom sypiącym kwiaty za zaangażowanie się w godną oprawę tej uroczystości.
  4. Zachęcam ponownie do wspólnego, codziennego rozważania tajemnic różańcowych. Nabożeństwo Różańcowe w Dębem od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a w niedziele przed Mszą św. południową o godz. 11.35; w Kamieniu o godz. 17.00. Ostatnio Papież Franciszek zwracając się do Polaków prosił: „Bądźcie wierni waszemu zwyczajowi modlitwy różańcowej w waszych wspólnotach. Rozważając każdego dnia tajemnice życia Maryi w świetle zbawczego dzieła Jej Syna, pozwólcie Jej uczestniczyć w waszych radościach, w waszych troskach i w chwilach szczęścia”.
  5. Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia w przyszłym roku Sakramentu Bierzmowania zapraszam w sobotę na Mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie – obecność obowiązkowa.
  6. W nadchodzącą niedzielę będzie miała miejsce pielgrzymka Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej do Matki Bożej Dębskiej, Wychowawczyni i Opiekunki, połączona z modlitewnym Dniem Skupienia Akcji.
  7. W minionym tygodniu Darczyńcy na potrzeby naszej Parafii złożyli 200 zł i wpisani zostali do Księgi Ofiarodawców.
  8. Trwają prace porządkowe na cmentarzu parafialnym. Zakończono już remont toalet i wywieziono śmieci, za które za miesiąc wrzesień Parafia zapłacić musiała 4 tys. złotych. Proszę o zachowywanie porządku, a ze względu na duże koszty wywozu śmieci także o zabieranie ze sobą z cmentarza kartonów, zniczy i wypalonych zapasów do zniczy.
  9. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom z Biernatek: Beacie i Ewelinie Jaworskim, Liliannie Kmiecik, Annie Marciniak, Marioli Owczarek, Ewie Jurczyńskiej, Annie Kolińskiej i Agnieszce Wypych oraz za przywiezione kwiaty, do których dołożyła się Ewa Zyner. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Biernatek: Agnieszkę Rajm, Mirosławę Marczak, Elżbietę Rubas i Danutę
  10. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. W dalszym ciągu jest do nabycia kalendarz na rok 2021 prezentujący sanktuaria maryjne w całej Polsce, w tym także nasze w Dębem. Pieniądze ze sprzedaży (cena 5 zł) przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej  i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

 Ks. Sławomir Kęszka