1. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w Dębem od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30; w Kamieniu o godz.17:00. W każdą środę podczas nabożeństwa różańcowego członkowie Akcji Katolickiej modlą się w intencjach Kościoła, naszej Ojczyzny i Parafii.
 2. W środę rusza Kółko Gitarowe o godz: 19:00 na salce katechetycznej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczyć się grać na gitarze
 3. W piątek o 19:00 próba Scholii Szczygiełki. Serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę: dla klas 8 o godz: 10:00; dla klas III gimnazjum o godz: 12:00 (zaliczenie ewangelii wg. Św. Mateusza);
 5. W sobotę zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów o godzinie 14:00.
 6. W niedziele za tydzień:
 • Rozpocznie się tydzień papieski. W tym dniu będziemy zbierać ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z naszej Diecezji. To również dzień Edukacji Narodowej. Podczas Mszy świętych kierować modlitwę w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas trzecich po Mszy św. O godz. 11:00.
 • Także w niedzielę w Sanktuarium MB w Tursku od godz. 15:00 czuwanie i spotkanie modlitewne Akcji Katolickiej z naszej Diecezji. Wszystkich członków AK oraz osoby zainteresowane zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: + Zofia Bartczak; Marianna Gryczyńska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 2. Na Radio Maryja i Telewizję Trwam zebrano minionej niedzieli 127.50 zł. Bóg zapłać.
 3. Parafianom i Gościom składamy podziękowanie za skupienie modlitewne i chrześcijańską radość na wszystkich pątniczych szlakach, którymi pielgrzymowaliśmy tego roku. Pielgrzymowanie jest jedną z dróg, która pozwala nam lepiej poznać samego siebie, naszą wiarę i uczy miłości do Jezusa Chrystusa i Kościoła. Dlatego już dzisiaj zapraszamy na kolejne pielgrzymki, które organizowane będą także w roku przyszłym.
 4. Dziękujemy osobom z Dębe Górka: Wioletcie i Paulinie Goral, Wandzie Dominiak, Annie Matuszak, Halinie Doktór, Janinie Jerzak, Danucie Krakus, Julii Wypych, Jolancie Wawrzyniak za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiarowane kwiaty. W tym tygodniu prosimy kolejne osoby z Dębe Górka: Dorotę Kreczmer, Annę Gorgol, Teresę Kurzepa, Grażynę Szwajkowską, Halinę Zawiślak, Wandę Filipowicz, Katarzynę i Marię Chojnackie, Katarzynę Wasik, Teresę Glapa. o zadbanie o naszą świątynię.
 5. Jak zawsze przed uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do modlitwy za zmarłych w wypominkach jednorazowych, oktawalnych i całorocznych. Kartki wypominkowe wyłożone są w kościołach, można je także uzyskać w kancelarii.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Jest także do nabycia Kalendarz diecezjalny na rok 2019 w cenie 6 zł, jako cegiełka na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz