Mt 21, 28-32

Mt 21, 28-32

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywamy rocznicę ustanowienia przez Biskupa Kaliskiego naszego kościoła parafialnego Sanktuarium Matki Bożej Dębskiej, Wychowawczyni i Opiekunki. Za wstawiennictwem naszej Pani Dębskiej prośmy, abyśmy codziennie uczyli się lepiej poznawać Pana Boga i przybliżać się do Niego. Przypominam, że po uroczystej Mszy św. pierwsze spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się w przyszłym roku do Bierzmowania oraz dla ich Rodziców. Obecność obowiązkowa.
  2. Także dzisiaj obchodzony jest w Kościele 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej racji w sposób szczególny modlimy się za uchodźców poszkodowanych w pożarze obozu na wyspie Lesbos.
  3. We wtorek Uroczystość Odpustowa ku czci Świętego Michała Archanioła w Zborowie. Suma Odpustowa o godz. 18.00. Zapraszamy: Asystę, Dzieci sypiące kwiaty, Ministrantów oraz wszystkich Parafian.
  4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.

W I Czwartek w Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia. W I Piątek miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na wspólną modlitwę: W kościele parafialnym wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 do 17.00, w tym czasie można przystąpić do Sakramentu pokuty i pojednania. Msze święte według zapisanych intencji. W Pierwszą Sobotę odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00. Proszę o potwierdzenie lub zgłoszenie nowych osób wyrażających wolę przyjęcia kapłana.

  1. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Zachęcam do wspólnego, codziennego rozważania tajemnic różańcowych. Nabożeństwo Różańcowe w Dębem od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a w niedziele przed Mszą św. południową o godz. 11.35; w Kamieniu o godz. 17.00.
  2. W przyszłą niedzielę na Eucharystii o godz. 12.00 poświęcenie różańców dla Dzieci, które w przyszłym roku przyjmą pierwszy raz Komunię świętą. Po Mszy świętej spotkanie dla Rodziców i Dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii świętej.
  3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: +Sylwester Kliber Obejmijmy Jego i naszych bliskich zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  4. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o kościół parafialny panie z Biernatek: Ewę Jarczyńską, Annę Kolińską, Agatę Klepanda, Beatę Jaworską, Liliannę Kmiecik, Mariolę Owczarek, Iwonę Sobczak, Agnieszkę Wypych i Ewę Zymer.
  5. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. W dalszym ciągu jest do nabycia kalendarz na rok 2021 prezentujący sanktuaria maryjne w całej Polsce, w tym także nasze w Dębem. Pieniądze ze sprzedaży (cena 5 zł) przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej  i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka