(Mt 18, 21-35)

1. W minioną niedzielę grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła po raz pierwszy do Komunii św. Dziękuję wszystkim uczestnikom Eucharystii za wspólną modlitwę. Słowa podziękowania składam Rodzicom za ich starania, żeby uroczystość ich dzieci przeżyta była godnie.
  2. Na potrzeby parafii Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych złożyli ofiarę 2.100 zł., którą przeznaczam na opłatę renowacji organów w kościele parafialnym. Bóg zapłać za dar serc. Poza tym na spłatę należności za wykonane tej pracy jedna osoba ofiarowała 100 zł.
  3. Dzisiaj Dzień Fatimski – o godz. 11.00 modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej wokół świątyni parafialnej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  4. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Św. W piątek kościół wspomina patrona dzieci i młodzieży − św. Stanisława Kostkę. Prośmy w tym dniu, aby dzięki wstawiennictwu i opiece tego Świętego młodzi ludzie z naszej parafii do końca życia wytrwali w wierności Bogu.
  5. Spotkanie dla Rodziców z Dziećmi, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. W tym tygodniu, w poniedziałek – z racji przypadającego tego dnia święta – biuro parafialne będzie nieczynne. We wszystkich sprawach zapraszam w środę, czwartek i piątek po wieczornej Mszy świętej.
  7. Trwają prace porządkowe na cmentarzu parafialnym. Do tej pory wywieziono nieuprzątnięte do tej pory drewniane obstawy starych grobów, uporządkowano teren przy kontenerach na śmieci oraz otoczenie po stronie zewnętrznej ogrodzenia cmentarnego.
  8. Przypominam, że dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, taca inwestycyjna jak zwykle przeznaczona jest w całości na potrzeby naszej parafii.
  9. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom z Beznatki:, Annie Trzeciak, Marzenie Jerzak, Elżbiecie Frątczak, Leokadii Grzybowskiej, Edycie Kurdyk oraz Ilonie i Kacprowi Hancyk, a także za ofiarowane na kwiaty 120 zł. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny proszę panie z Bystrka i Korku: Beatę Wojciechowską, Ewę Goral, Annę Tułacz i Marię Chabierską.
  10. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. W dalszym ciągu jest do nabycia kalendarz na rok 2021 prezentujący sanktuaria maryjne w całej Polsce, w tym także nasze w Dębem. Pieniądze ze sprzedaży (cena 5 zł) przeznaczone są na potrzeby parafii.

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej  i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa