(Mt 18, 15-20)

(Mt 18, 15-20)

  1. Dzisiaj w kościele parafialnym na Eucharystii o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii. Polecajmy Ich w modlitwie, aby wzrastali w łasce u Boga i z wiarą, nadzieją i miłością szli przez życie. Przypominam, że ze względu na przeżywaną uroczystość, Msza św. z godz. 12.00 przesunięta została na godz. 12.45.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy „Biały Tydzień”. Zapraszam na codzienną Mszę Świętą o godz.18:00 dzieci Pierwszokomunijne, ich Rodziców i Rodziny.
  3. We wtorek święto Narodzenia NMP zwane powszechnie świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. w kościele w Dębem o godz. 9.00, 17.00, 17.30 i 18.00. Tego dnia błogosławieństwo ziarna na wszystkich Mszach świętych.
  4. W nadchodzącą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Wszystkich czcicieli Matki Bożej w znaku z Fatimy zapraszam o godz. 11.00 na modlitwę różańcową z procesją wokół kościoła.
  5. W minionym tygodniu odeszli od nas do Pana +Ryszard Kaczmarek i +Józefa Obejmijmy Ich i naszych bliskich zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  6. Zakończone już zostały prace remontowe organów w naszym kościele. Do zapłacenia za ich renowację pozostało 2.500 zł.
  7. W ostatnim czasie umieszczone zostały przed ogrodzeniem naszej świątyni − przy figurze św. Józefa – tablice informacyjne: o właścicielach Dębego, fundatorach świątyni parafialnej i jej historii oraz o ustanowieniu w ubiegłym roku dębskiego sanktuarium i o obrazie cudami słynącej Madonny ze szczygłem – Pani naszej Dębskiej.
  8. Przypominam, że w przyszłym tygodniu, w drugą niedzielę miesiąca taca inwestycyjna; jak zwykle przeznaczona będzie w całości na potrzeby naszej parafii.
  9. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom z Beznatki: Krystynie Gałęskiej, Emilii Molka, Izabeli Kołodziejczyk, Sylwii Kurdyk, Magdalenie Delebis-Kurdyk, Ewie Maślak-Kurdyk. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny proszę kolejne panie z Beznatki: Ewę Ukleja, Mariolę Hancyk, Annę Trzeciak, Zofię Dulas, Renatę i Henrykę Witczak, Edytę Kurdyk, Elżbietę Frątczak i Leokadię Grzybowską.
  10. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. W dalszym ciągu jest do nabycia kalendarz na rok 2021 prezentujący sanktuaria maryjne w całej Polsce, w tym także nasze w Dębem. Pieniądze ze sprzedaży (cena 5 zł) przeznaczone są na potrzeby parafii.

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej  i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka