(Mt 16, 21-27)

(Mt 16, 21-27)

 1. Dzisiaj gościmy na Eucharystii w kościele parafialnym o godz. 12.00 ks. dr Marcina Załężnego − Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej oraz diakona Karola Raczaka, który od jutra rozpoczyna praktykę diakońską w naszej parafii. Witam serdecznie ks. Rektora, który wraz ze mną koncelebrował będzie Mszę św., a posługę diakona Karola polecam Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Dębskiej.
 2. We wtorek, 1.09., rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego 2020/2021. Msze Święte w kościele parafialnym w Dębem:
 • 8.15 − dla dzieci i młodzieży ze szkół z Dębego i Morawina;
 • 9.00 – dla dzieci i młodzieży ze szkół z Kamienia i Morawina.

Na zakończenie Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci klas „0” i pierwszych.

 1. We wtorek przypada też 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za ofiary tej wojny, prosząc o pokój na świecie.
 2. Spotkania dla Rodziców i Dzieci oczekujących na Pierwszą Komunię Świętą, we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, w sobotę o godz. 10.00. Przypominam, że Komunia Święta będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę na Eucharystii o godz. 11.00. Uczestniczyć mogą tylko dzieci i ich najbliższe rodziny. Karty wstępu wydane zostaną Rodzicom. Wyjątkowo, ze względu na przeżywaną uroczystość, Msza św. z godz. 12.00 przesunięta została na godz. 12.45.
 3. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W I Czwartek w Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia. W I Piątek miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na wspólną modlitwę: W kościele parafialnym wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 do 17.00, w tym czasie można przystąpić do Sakramentu pokuty i pojednania. Msze święte według zapisanych intencji. W Pierwszą Sobotę odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00. Proszę o potwierdzenie lub zgłoszenie nowych osób wyrażających wolę przyjęcia kapłana.
 4. W minionym tygodniu odszedł od nas do Pana +Eugeniusz Obejmijmy Jego i naszych bliskich zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 5. Kancelaria parafialna od początku września czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy św. W pozostałe dni w sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
 6. Nadal trwają prace remontowe organów w naszym kościele. Ostatnio ofiarowano na ten cel 900 zł. Bóg zapłać za dar serc.
 7. W minionym tygodniu żadna z zaproszonych Pań z Gór Zborowskich nie przyjechała by posprzątać naszą świątynię. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny proszę panie z Beznatki: Stefanię Zdunek, Janinę Perlińską, Irenę Gałęską, Krystynę Gałęską, Krystynę Masztalerz, Kazimierę Kołodziejczyk, Emilię Molka, Sylwię Kurdyk i Zofię Pawlak.
 8. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. W dalszym ciągu jest do nabycia kalendarz na rok 2021 prezentujący sanktuaria maryjne w całej Polsce, w tym także nasze w Dębem. Pieniądze ze sprzedaży (cena 5 zł) przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej  i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka