Mt 13, 44-52

Mt 13, 44-52

 1. Z racji wczorajszego wspomnienia brewiarzowego Świętego Krzysztofa – Patrona Kierowców i Podróżujących, dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy, którzy modlą się za ofiarodawców.
 2. Zwykle 30 lipca witaliśmy w Dębem pątników Pielgrzymki Promienistej z Gniezna do Częstochowy. W tym roku ze względu na bezpieczeństwo sanitarne w pielgrzymce tej zmierza do Matki Bożej tylko 12 osób. Według przekazanej mi informacji mają oni zorganizowane noclegi i wyżywienie i dlatego nie będziemy podejmowali ich u siebie.
 3. W tym tygodniu I Sobota miesiąca. Odwiedziny z posługa sakramentalną u starszych i chorych od godz. 9.00. Proszę o telefoniczne potwierdzenie zgłoszonych wcześniej osób i o nowe zgłoszenia tych, którzy pragną przyjąć kapłana.
 4. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Jerzy Pastuszak. Polecajmy Jego i naszych drogich zmarłych Bogu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…
 5. Na opłacenie kosztów remontu organów z naszego kościoła parafialnego anonimowi Darczyńcy ofiarowali w minionym tygodniu 300 zł. Bóg zapłać za dar serca.
 6. Z ufnością zawierzajmy Bożej Opatrzności wszystkie dzieci oraz nas samych w czasie wakacyjnego wypoczynku i trwającej nadal epidemii. Starajmy się przeżywać ten czas z Bogiem, pamiętając o modlitwie i Mszy świętej. Przypominam, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki po wieczornej Mszy św. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
 7. Ze względu na niestabilną sytuację epidemiczną, w pierwszą niedzielę sierpnia nie będzie Mszy św. na cmentarzu parafialnym w intencji zmarłych Kapłanów, Dobrodziejów oraz naszych bliskich tam spoczywających. W tej intencji sprawowana będzie Najświętsza Ofiara w kościele parafialnym w trzech terminach:
 • 08.2020 r. o godz. 12.00 za zmarłych z miejscowości: Morawin, Kolonia Morawin, Młyniska, Podzborów, Zborów, Góry Zborowskie i Krysin;
 • 08. 2020 r. o godz. 12.00 za zmarłych z miejscowości: Kamień, Kolonia Kamień, Orzeł, Korek, Bystrek, Magdalenów i Beznatka;
 • 08.2020 r. o godz. 12.00 za zmarłych z miejscowości: Biernatki, Florentyna, Dębe Górka, Dębe Wieś, Dębe Kolonia, Stary Nakwasin, Kobierno, Szkurłaty, Słoneczna.
 1. 15 sierpnia o godz. 12.00 dziękczynna Msza św. za tegoroczne zbiory i w intencji rolników, sadowników i ogrodników.
 2. W minionym tygodniu niestety nikt z poproszonych osób z Młynisk nie przyjechał by posprzątać naszą świątynię. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Młynisk: Marię Nawrocką, Annę Konopa, Tomasza i Grażynę Świderskich, Krystynę Łuczak, Danutę Kaczmarek i Ewę Jasińską.
 3. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. W dalszym ciągu jest do nabycia kalendarz na rok 2021 prezentujący sanktuaria maryjne w całej Polsce, w tym także nasze w Dębem. Pieniądze ze sprzedaży (cena 5 zł) przeznaczone są na potrzeby parafii. Zachęcam też wszystkich do zasilenia funduszu prac konserwatorskich w naszych kościołach przez zaopatrzenie się w pamiątkową „cegiełkę” którą jest mały fragment starej więźby dachowej ufundowanej przy budowie obecnej świątyni przez Arnolda Repphana.

 

 

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej  i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka