Mt 13, 24-43

Mt 13, 24-43

  1. Składam serdeczne podziękowanie ks. Mariuszowi Buczkowi za zastępstwo w czasie mojej zeszłotygodniowej nieobecności w parafii. Bóg zapłać.
  2. W dniu wczorajszym, 18 lipca, nasz Organista – pan Szymon – przeżywał swoje imieniny. Polecając Go w modlitwie, życzę Solenizantowi zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Dębskiej.
  3. Z racji przypadającego 25 lipca święta Patrona Kierowców i Podróżujących – Świętego Krzysztofa, w sobotę po Mszy św. wieczornej oraz w nadchodzącą niedzielę po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. Przypominam, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki po wieczornej Mszy św. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
  5. W związku z trwającymi pracami konserwacyjnymi organów z naszego kościoła, proszę wszystkich o ofiary na opłacenie kosztów remontu tego instrumentu.
  6. Ponawiam prośbę do wszystkich, którzy posiadają zdjęcia dokumentujące życie dębskiej parafii sprzed II wojny św. i z czasów powojennych (stary kościół, budowa obecnej świątyni, uroczystości kościelne i rodzinne w kościele), o przynoszenie ich do kancelarii parafialnej w celu zeskanowania. Stanowią one dokument mówiący o historii naszej parafii i chciałbym je wykorzystać do wystawy o dziejach naszej wspólnoty parafialnej.
  7. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Morawina: Krystynie Wypych, Mariannie Glapa, Annie Majda i Kamili Perońskiej oraz za ofiarę na kościół 100 zł, do której dołożyły się: Iwona Jankowska, Joanna Melka, Elżbieta Wypych, Wiesława Perońska, Elżbieta Dulas, Urszula Wrzesińska i Magdalena Jaroma. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny osoby z Młyniska: Dorotę Rosiak, Joannę Wypych, Mirosławę Pośpiech, Wacławę Borkowską, Małgorzatę Sowińską, Lucynę Wolską i Elżbietę Włodarczyk.
  8. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. W dalszym ciągu jest do nabycia kalendarz na rok 2021 prezentujący sanktuaria maryjne w całej Polsce, w tym także nasze w Dębem. Pieniądze ze sprzedaży (cena 5 zł) przeznaczone są na potrzeby parafii. Zachęcam też wszystkich do zasilenia funduszu prac konserwatorskich w naszych kościołach przez zaopatrzenie się w pamiątkową „cegiełkę” którą jest mały fragment starej więźby dachowej ufundowanej przy budowie obecnej świątyni przez Arnolda Repphana.

 

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej  i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz