(Mt 10, 37-42)

(Mt 10, 37-42)

 1. Przypominam, że ze względu na panującą epidemię na dzisiejszą Mszę św. rocznicową Pierwszej Komunii świętej o godz. 13.15 do kościoła parafialnego zapraszam tylko dzieci i ich rodziny.
 2. W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, która jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich
 3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia; początek o godz. 17.00. Początek o godz. 17.00. Pierwszy Piątek miesiąca – Msze święte w Dębem według podanych intencji; spowiedź święta w kościele parafialnym od godz. 16.00 do godz. 17.00. Proszę o telefoniczne potwierdzenie zgłoszenia osób starszych chętnych do Spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w Pierwszą Sobotę miesiąca. Wizytę duszpasterską, tylko u zgłoszonych osób, rozpocznę o godz. 9.00.
 4. W nadchodząca niedzielę zachęcam do modlitwy w intencji dobrych urodzajów, o błogosławieństwo w pracach polowych i zachowanie nas od klęsk żywiołowych.
 5. Przypominam, że nadal trwa peregrynacja Pani Dębskiej, „Madonny ze szczygłem” w Kamieniu. Oddajmy ten błogosławiony czas Dobremu Bogu w intencjach rodzin całej Parafii.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: +Stanisław Nawrocki. Obejmijmy Jego i naszych bliskich zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 7. W ubiegłym tygodniu zakończono prace związane z uzupełnieniem uszkodzeń pokrycia dachu kościoła w Zborowie.
 8. Ostatnio anonimowi Darczyńcy ofiarowali na kościół 250 zł. Pieniądze te przeznaczam na potrzeby Parafii.
 9. Wraz z Panem Organistą ponawiam zaproszenie, by młodzież i osoby dorosłe pragnące śpiewać w Chórze Parafialnym zgłaszały się na przesłuchania organizowane w piątki i soboty po wieczornej Mszy św.
 10. W okresie wakacyjnym rozkład Mszy św. niedzielnych i świątecznych pozostaje bez zmian. Kancelaria parafialna czynna będzie w środy i piątki po wieczornej Mszy św. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
 11. Dziękuję osobom, które w miniony piątek posprzątały naszą świątynię i zajęły się ułożeniem przyniesionych kwiatów. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Morawina: Urszulę Czelustę, Elżbietę Bartosik, Marię Szymfel, Sylwestra Kantorskiego, Katarzynę Cypkun, Marzenę Matczak i Ewę Kantorską.
 12. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. Jest także do nabycia kalendarz na rok 2021 prezentujący sanktuaria maryjne w całej Polsce, w tym także nasze w Dębem. Pieniądze ze sprzedaży (cena 5 zł) przeznaczone będą na potrzeby parafii. W dalszym ciągu zachęcam wszystkich do zasilenia funduszu prac konserwatorskich w naszych kościołach przez zaopatrzenie się w pamiątkową „cegiełkę” którą jest mały fragment starej więźby dachowej ufundowanej przy budowie obecnej świątyni przez Arnolda Repphana

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

 

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz