(Mt 10,26-33)

(Mt 10,26-33)

 1. Dziękuje wszystkim obecnym na Eucharystii na zakończenie Oktawy Bożego Ciała za wspólną modlitwę. Dziękuję także Parafianom oraz Asyście i Dzieciom sypiącym kwiatki za modlitwę podczas Sumy Odpustowej i udział w Procesji Eucharystycznej wokół kościoła podczas niedzielnego Odpustu w Zborowie. Składam także podziękowanie Parafianom z Kamienia, w tym osobom, które przygotowały ołtarz polowy przy kościele, Asyście, Druhom Strażakom oraz Orkiestrze OSP za udział w wieczornej, odpustowej Eucharystii, Procesji i Adoracji Najświętszego Sakramentu w uroczystość Najświętszego Serca Jezusa.
 2. We wtorek Dzień Ojca. Módlmy się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla naszych Ojców.
 3. W środę w liturgii kościoła uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. Pandemia koronawirusa spowodowała, że tegoroczny rok szkolny jest wyjątkowy dla uczniów, którzy często w sposób zdalny zaliczali kolejne przedmioty. Ministerstwo Edukacji Narodowej ustaliło, że zakończenie roku szkolnego 2019/2020 nastąpi w piątek, 26 czerwca. Tego dnia podczas Mszy Świętych sprawowanych w naszym kościele parafialnym z ufnością zawierzajmy Bożej Opatrzności wszystkie dzieci i nauczycieli na czas wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzę radosnych, bezpiecznych wakacji. Starajmy się przeżywać je z Bogiem, pamiętając o modlitwie i Mszy Świętej.
 5. Rocznica Pierwszej Komunii świętej będzie miała miejsce w naszej świątyni w niedzielę 28 czerwca. Msza święta w kościele parafialnym o godz. 13.15 − ze względu na panująca wciąż epidemię – tylko dla dzieci i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci „rocznicowych” i ich rodzin w sobotę, 27 czerwca, po wieczornej Mszy świętej.
 6. I Komunię świętą dzieci z naszej Parafii przeżywać będziemy 6 września na Mszy świętej o godz.11.00.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: +Jan Obejmijmy Jego i naszych bliskich zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 8. Wraz z Panem Organistą serdecznie zapraszam młodzież i osoby dorosłe pragnące śpiewać w Chórze Parafialnym na przesłuchania organizowane w piątki i soboty po wieczornej Mszy św.
 9. Dziękuję pani Edycie Mańka ze Starego Nakwasina za złożenie w minionym tygodniu, w imieniu Parafian tego sołectwa, 720 zł na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego. Z przykrością informuję, że z płatnością zalegają jeszcze Parafianie z sołectwa Dębe-Kolonia. Proszę o jak najszybszą wpłatę na ten cel w kancelarii parafialnej, która czynna jest we wtorki, środy i piątki po wieczornej Mszy św.
 10. W dalszym ciągu trwają prace konserwatorskie przy dwóch starych nagrobkach na cmentarzu parafialnym: Stanisława Wiktora Briegera, powstańca z 1863 r. oraz Nestora Czartkowskiego, oficera wojsk polskich i uczestnika powstania styczniowego.
 11. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom z Morawina: Józefie Paduch i Henryce Witczak oraz za ofiarę 60 zł na kościół, do której dołożyła się Wioletta Bartkowiak. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Morawina: Janinę Jakubowską, Izabelę Mosiniak, Beatę Kozłowską, Monikę Górną, Ewę Kaczmarczyk, Krystynę Wojcieszak, Elżbietę Cierniak, Annę Łuczak i Annę Przybyła.
 12. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej i publikacje wydane przez naszą diecezję. Proszę też o zaopatrzenie się w pamiątkową „cegiełkę” na prace konserwatorskie w naszych kościołach, którą jest mały fragment, starej więźby dachowej ufundowanej przy budowie obecnej świątyni przez Arnolda Repphana

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz