1. Dziękuję za czas modlitwy podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała: Asyście, Orkiestrze z Kamienia, Druhom Strażakom, Akcji Katolickiej, Matkom Różańcowym, Dzieciom, Parafianom i Gościom. Dziękuję osobom odpowiedzialnym za przygotowanie ołtarzy na procesję parafialną w Dębem za poświęcony czas i okazaną życzliwość. Bóg zapłać!
 2. Przez całą Oktawę Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna o godz. 18.00 z nabożeństwem do Serca Bożego. Na zakończenie Oktawy, w czwartek 23 czerwca, poświęcenie ziół, kwiatów i pierwocin zbóż.
 3. Dziś w niedzielę Pierwszy Festyn Rodzinny Świętego Michała Archanioła przy świątyni w Zborowie. Eucharystia o godz. 10.15, a następnie Procesja do czterech ołtarzy. Do wspólnej modlitwy oraz spotkania w radości zapraszam Asystę, Parafian i Gości.
 4. W czwartek Dzień Ojca. W Eucharystii i Nowennie do Matki Bożej Dębskiej będziemy modlić się za naszych ojców prosząc o potrzebne łaski. Zapraszam do modlitwy.
 5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Odpust w Kamieniu. Msze Święte Dębe 16.30 i 17.00 za zmarłych z Nowenną; w Kamieniu z Procesją wokół świątyni o godz. 18.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy Asystę, Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków i Parafian.
 6. W piątek zakończenie roku szkolno-katechetycznego 2021/2022. Msze Święte Dębe: 8.15 i Kamień 9.00. Dzieciom i młodzieży życzę radosnych, bezpiecznych wakacji. Starajmy się przeżywać je z Bogiem pamiętając o modlitwie i Mszy Świętej.
 7. Podczas wakacji Msze Święte bez zmian. Dębe 8.00 i 12.00; Zborów 9.30 i Kamień 10.45. Eucharystia za Zmarłych spoczywających na cmentarzu parafialnym w Dębe: Dobrodziejów, Kapłanów, Powstańców, Żołnierzy orz Bliskich z rodzin w drugą niedzielę sierpnia tj. 14.08.2022 r. o godz. 12.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym w Dębe.
 8. Nabożeństwo do Serca Jezusowego w kościele parafialnym w Dębe: poniedziałek-piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00; sobota 16.45, niedziela godz. 7.45.
 9. Rodzice Dzieci I Komunii Świętej przekazali na potrzeby naszej Parafii 1.500 zł. Całą kwotę przeznaczam na złocenie zabytkowego tabernakulum z ołtarza głównego w świątyni parafialnej w Dębe. Bóg zapłać!
 10. W II niedzielę miesiąca złożono w formie jałmużny na prace w naszej Parafii 3.124 zł. Bóg zapłać za dar serc. Wszystkich Dobrodziejów polecam w środę o godz. 18.00 w Eucharystii i Nowennie do Matki Bożej Dębskiej.
 11. W tym tygodniu kancelaria Parafii dostępna: wtorek, środa, czwartek po Eucharystii o godz. 18.00.
 12. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o naszą świątynię parafialną osoby ze Starego Nakwasina: Krystynę Kaźmierczak, Mirosławę Olejniczak, Urszulę Bielawską, Jolantę Michałek, Marię Ząbczyńską, Beatę Pluta, Magdalenę Łagoda.
 13. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

 

 

Parafianom

życzę Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej

i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 

Ks. Sławomir Kęszka