(Mt 9, 36 – 10, 8)

(Mt 9, 36 – 10, 8)

 1. Dziękuję Parafianom za wspólną modlitwę i udział w Procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Przypominam, że przez Oktawę Uroczystości Procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie czerwcowym. Na zakończenie Oktawy – w czwartek, 18 czerwca − poświęcenie ziół, kwiatów i pierwocin zbóż.
 2. Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Ustanowiony on został w 2006 r. przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w 66. rocznicę przybycia pierwszego masowego transportu więźniów do KL Auschwitz. Polecajmy ich wszystkich w modlitwie, a szczególnie ks. Józefa Gołębiowskiego – więźnia KL Auschwitz i pozostałych księży męczenników z naszej dębskiej parafii.
 3. Spotkanie Rodziców dzieci Rocznicy I Komunii Świętej we wtorek po wieczornej Mszy św., a Rodziców dzieci Pierwszokomunijnych w środę o tej samej porze.
 4. W piątek,19 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Suma odpustowa w kaplicy filialnej w Kamieniu o godz.18.30. Wszystkich serdecznie zapraszam. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Wraz z Panem Organistą serdecznie zapraszam młodzież i osoby dorosłe pragnące śpiewać w Chórze Parafialnym na przesłuchania organizowane w piątki i soboty po wieczornej Mszy św.
 6. Zgodnie z zaleceniem Państwowej Straży Pożarnej w minionym tygodniu założono w prezbiterium, zakrystii i kaplicy kościoła parafialnego dodatkowe czujki przeciwpożarowe i sygnalizator alarmowy.
 7. W związku z tym, że panowie Sołtysi z sołectwa Dębę-Kolonia i Stary Nakwasin nie zebrali pieniędzy na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego, proszę mieszkańców tych sołectw o ich indywidualne składanie w kancelarii parafialnej, która czynna we wtorki, środy i piątki po wieczornej Mszy św.
 8. Według opinii rzeczoznawców organy w kościele parafialnym muszą zostać poddane pracom naprawczo-konserwatorskim. Osoby, które zechcą wesprzeć te prace mogą to uczynić w kancelarii parafialnej.
 9. W ostatnich dniach rozpoczęto prace konserwatorskie dwóch starych nagrobków na cmentarzu parafialnym: Stanisława Wiktora Briegera, powstańca z 1863 r. oraz Nestora Czartkowskiego, oficera wojsk polskich i uczestnika powstania styczniowego.
 10. W ubiegłym tygodniu anonimowi Darczyńcy ofiarowali na kościół 200 zł. Pieniądze te przeznaczam na potrzeby Parafii.
 11. Zapowiedzi przedślubne umieszczone są w gablotach przed kościołami.
 12. W tym tygodniu kwiaty do naszej świątyni zakupione zostały z bardzo dużym upustem w ogrodnictwie P. Macieja spod Kalisza, który zadeklarował dalsze ich dostarczane do naszego dębskiego Sanktuarium Matki Bożej w niskiej cenie. Dziękuję z całego serca.
 13. Zbiórka elektrośmieci na parkingu przykościelnym w Dębem w poniedziałek (15.06.) i wtorek (16.06.), do godz. 16.00. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na pomoc dla misjonarzy.
 14. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom z Morawina: Jolancie Mądrzak, Julii Werbińskiej, Katarzynie Kubis i Irenie Misiak oraz za ofiarę 120 zł na kościół, do której dołożyli się Agnieszka i Karol Zimni. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Morawina: Marię Jakubowską, Alinę Góra, Marię Jackowską, Ewelinę Cierniak, Emilię i Henrykę Witczak, Katarzynę Leszczyńską, Andrzeja Bartkowiaka i Józefę Paduch.
 15. Zachęcam do czytania czasopism katolickich oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej i publikacje wydane przez naszą diecezję. Proszę też o zaopatrzenie się w pamiątkową „cegiełkę” na prace konserwatorskie w naszych kościołach, którą jest mały fragment, starej więźby dachowej ufundowanej przy budowie obecnej świątyni przez Arnolda Repphana.

 

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

 

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz