(Mt 9,36-10,8)

(Mt 9,36-10,8)

 1. Dziś 13 dzień miesiąca. Różaniec święty z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej w znaku z Fatimy o godz. 11.30, zaś po modlitwie – ok. godz. 12.15 – Eucharystia. Czcicieli Maryi zapraszam do wspólnej modlitwy.
 2. Dziękuję Asyście, Matkom Różańcowym i Dzieciom za wspólną modlitwę podczas oktawy Bożego Ciała. Bóg zapłać za wyznanie wiary w Jezusa w Eucharystii.
 3. Bogu niech będą dzięki za czas Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję osobom, które przygotowały ołtarz przy kościele w Kamieniu, a także Asyście, Druhom Strażakom, Matkom Różańcowym, Dzieciom oraz Parafianom za dar wspólnej modlitwy.
 4. Poniedziałek – 14 czerwca – to Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Ustanowiony on został w 2006 r. przez Sejm RP, w 66. rocznicę przybycia pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz. Polecajmy Ich wszystkich w modlitwie, a szczególnie ks. Józefa Gołębiowskiego – więźnia KL Auschwitz i pozostałych księży-męczenników z dębskiej Parafii.
 5. Spotkanie Rodziców dzieci Rocznicy I Komunii Świętej w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej oraz osób pragnących zaangażować się w życie Parafii oraz Kościoła odbędzie się w najbliższą niedzielę, po Eucharystii o godz. 12.00.
 7. Nabożeństwa czerwcowe – w tygodniu po wieczornej Eucharystii, zaś w niedzielę i uroczystości przed Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana +Teresa Łaźniak. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 9. Kancelaria Parafialna w bieżącym tygodniu czynna w poniedziałek, środę i piątek.
 10. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła parafialnego: Mirosławie Witczak-Michałek, Mirosławie Goral z wnuczką Julią, Nataszy i Marii Goral oraz za ofiarę 60 zł. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o świątynię parafialną osoby z Morawina: Lidię Michałowską, Wiolettę Mak, Małgorzatę Kuś, Zofię Melka, Annę Dolat, Oliwię Sobczyńską, Magdalenę Marciniak i Patryka Różalskiego.
 11. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego oraz Modlitewnika – Opieką swoją nas chroń (o Świętym Józefie Kaliskim). Jest to cegiełka na tegoroczne uroczystości Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w naszej Diecezji. Bóg zapłać za dar serc.

 

Parafianom

życzę Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej

i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 

Ks. Sławomir Kęszka