Dziś w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy Świętej o godz.10:30 Pierwsza Komunia Święta. Przypominamy, że Eucharystia w Zborowie i Kamieniu o godz. 8:00, zaś w Dębem oprócz Mszy Świętej Pierwszokomunijnej, Eucharystia tylko o godz. 12.30. Mszy świętych o godz. 8.00 i 11.00 nie będzie.

1. Od poniedziałku rozpoczynamy „Biały Tydzień” dla dzieci Pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin. Zapraszamy na codzienną Mszę Świętą o godz.18:00 i na nabożeństwo czerwcowe.
  2. W nadchodzącą środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  3. W najbliższym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W Pierwszy Czwartek w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Początek jak zwykle o godz. 17.00. W naszej parafii w Pierwszy Piątek Msze św.: Zborów godz. 16.30, Kamień godz. 16.30, Dębe godz. 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. Także w piątek po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, spotkanie Scholi Szczygiełki.
  5. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych i osób starszych z racji Pierwszej Soboty miesiąca będzie miała miejsce w sobotę 8 czerwca. Ksiądz Proboszcz i ks. Mariusz rozpoczną odwiedziny o godz.9.00. Prosimy o zgłoszenia osób potrzebujących posługi telefonicznie lub w Kancelarii Parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłana Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego. W tym dniu rozpoczynamy Parafialne Uroczystości Odpustowe. Porządek Mszy świętych w kościele parafialnym umieszczony jest w gablotach przed kościołami i na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o udekorowanie posesji emblematami wydanymi w związku z trwającym w Kościele Rokiem Ducha Świętego, emblematami i chorągwiami maryjnymi, a także chorągwiami papieskimi. Zapraszamy Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków z pocztami sztandarowymi z Kamienia, Kobierna i Morawina oraz Asystę, Ministrantów, Scholę Szczygiełki, Akcje Katolicką i wszystkich naszych Parafian i Gości.
  7. Na Radio Maryja i Telewizję Trwam zebrano w zeszłym tygodniu 167.50 zł. Bóg zapłać.
  8. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary składane tego dnia w całości przeznaczone są na potrzeby naszej Parafii.
  9. W gablotach przed kościołami i na stronie internetowej zamieszczony jest wykaz prac, które zrealizowane zostały w naszej parafii od 2017 r do maja 2019 r. Tam także znajduje się lista najpotrzebniejszych prac przewidzianych do realizacji w najbliższych miesiącach.
  10. 22 czerwca, nasza Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Informacje i zapisy u Duszpasterzy.
  11. Przypominamy, że do 15 czerwca przyjmowane są zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę do sanktuariów maryjnych w Polsce płn.-wsch. i do Wilna, która planowana jest w dniach od 25 do 28 lipca. Opłata za jedną osobę wynosi 580 zł. Przyjmowane są także zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
  12. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Młynisk:. Danucie i Zenonowi Kędzia, Janowi Janczakowi i Jerzemu Wojtczakowi oraz za złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 50 zł. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy dalsze osoby z Młynisk: Grażynę Nowak, Genowefę Olbrycht, Kalinę Gąsiorek, Czesława Pospiecha, Sławomira Ciemcia i Jarosława Michalskiego.
  13. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks.Sławomir Kęszka