1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz.10:30 Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. Eucharystia w Zborowie i Kamieniu o godz. 8:00, zaś w Dębe oprócz Mszy Świętej Pierwszokomunijnej, Eucharystia tylko o godz. 12.30. Po Mszy św. Różaniec Fatimski z Procesją Figury Matki Bożej wokół świątyni parafialnej. Zapraszamy wszystkichdo wspólnej modlitwy.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy „Biały Tydzień” dla dzieci Pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin. Zapraszamy na codzienną Mszę Świętą o godz.18:00 i nabożeństwo majowe.
 3. Dzisiaj II niedziela miesiąca; modlitwą i ofiarami wspieramy naszą wspólnotę parafialną.
 4. Spotkanie z młodzieżą we wtorek o godz.18:00
 5. W środę, 16 maja, gościć będziemy bp Łukasza Buzuna z racji wizytacji kanonicznej. O godz. 18:00 Uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Parafian i poświęcenie Pomnika ku czci Kapłanów naszej Dębskiej Parafii. Zapraszamy Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków z pocztami sztandarowymi z Kamienia, Kobierna i Morawina oraz Asystę, Ministrantów, Scholę Szczygiełki, Akcję Katolicką i wszystkich naszych Parafian i Gości. Szczegółowy program Wizytacji w gablotach przed kościołami.
 6. W sobotę zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 14:00
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłana Ducha Świętego. W tym dniu rozpoczynamy Uroczystości Odpustowe. Porządek Mszy świętych w kościele parafialnym:
 • Niedziela – według stałego porządku, ale o godz. 12.30 – Msza św. dla młodzieży. Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą.
 • Poniedziałek – NMP Królowej Kościoła:

godz.8:40 Godzinki ku czci Matki Bożej

godz. 9:00 – Msza Święta

godz.12:00 – Suma odpustowa z homilią wygłoszoną przez Ks. Prof. Ireneusza Werbińskiego

godz.17:30 – Różaniec a po nim nabożeństwo majowe

godz. 18:00 – Msza Święta

 • Wtorek

godz.8:40 – Godzinki ku czci Matki Bożej

godz.9:00 – Msza Święta

godz.12:00 –Msza Święta

godz.17:30 –Różaniec a po nim nabożeństwo majowe

godz.18;00 –Msza Święta

Prosimy o udekorowanie posesji emblematami i chorągwiami maryjnymi i chorągwiami papieskimi. Zapraszamy Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków z pocztami sztandarowymi z Kamienia, Kobierna i Morawina oraz Asystę, Ministrantów, Scholę Szczygiełki, Akcje Katolicką i wszystkich naszych Parafian i Gości.

 1. W dniach 25-27maja Festiwal „Tratwa” dla młodzieży.2 czerwca spotkanie młodych na Lednicy. Wyjazd z naszej Parafii organizuje ks. Wojciech. U Niego informacje i zapisy.
 2. 3 czerwca, na Uroczystość Opieki Świętego Józefa nasza Parafia organizuje pielgrzymkę pieszą, a dla osób słabszych autokarową, do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa. Informacje i zapisy u Duszpasterzy.
 3. Informujemy, że w ostatnich dniach w kościele parafialnym i na probostwie założone zostały czujki alarmowe – antywłamaniowe i przeciwpożarowe oraz kamery wizyjne. Zakupiono też do Kościoła projektor multimedialny.
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni osobom z Biernatek: Elżbiecie Rubas, Agnieszce Rajm, Mirosławie Marczak i Danucie Na kwiaty zebrano 30 zł.

W nadchodzącym tygodniu bardzo prosimy o posprzątanie świątyni przez: Zofię Smoliga, Beatę Owczarek, Wiesławę Jóźwiak, Jadwigę Piegat, Iwonę Czarnecką, Barbarę Mituta i Marka Kowalczyka.

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna z relacją z uroczystości mających miejsce w naszym kościele parafialnym 29.04., Gościa Niedzielnego i Małego Gościa oraz Okna Wiary. Można także nabyć okolicznościowe koszulki przygotowane na Bieg Pamięci.
 2. Parafia w Liskowie organizuje pielgrzymkę autokarową: Sandomierz, Roztocze, Zamość, Lublin, Kazimierz Dolny, Chełm, Kodeń. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie
 3. Zapowiedzi przedślubne:
 • Patryk Janczak, kawaler, zam. par. Dębe; Katarzyna Skwarek, panna ,zam. par. Lisków
 • Paweł Zdun, kawaler, zam. par. Dębe; Paulina Wypych, panna, zam. par. Dębe
 • Mariusz Tułacz, kawaler, zam. par. Dębe; Justyna Wszędobył, zam. par. Rajsko

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz