1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00, poświęcenie i przekazanie różańców oraz modlitewników dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej. Próba dla nich w nadchodzący piątek o godz.16.30. W sobotę, 1 czerwca o godz. 10.00 spowiedź dla Dzieci Pierwszokomunijnych, ich rodziców, chrzestnych i rodzin.
 2. Dziś także przeżywamy Dzień Matki. Wszystkim Matkom życzymy szczególnej opieki Bożej na każdy dzień życia przez wstawiennictwo Matki Jezusa Chrystusa – Maryi.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę tzw. Dni Krzyżowe, czyli Dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, by w modlitwie błagalnej wypraszać dobre urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych.
 4. W piątek święto Nawiedzenia NMP. Msza św. o godz. 18.00 i ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. i nabożeństwie, spotkanie Scholi Szczygiełki.
 5. Z racji przygotowań w naszej parafii do uroczystości I Komunii św. dzieci i ich spowiedzi wizyta z posługą sakramentalną u chorych i osób starszych Pierwszej Soboty miesiąca wyznaczona zostaje na sobotę 8 czerwca. Ksiądz Proboszcz i ks. Mariusz rozpoczną odwiedziny o godz.9.00. Prosimy o zgłoszenia osób chętnych telefonicznie lub w Kancelarii Parafialnej.
 6. Spotkanie ministrantów w nadchodzącą sobotę o godz.16.00. W tym dniu modlimy się też w intencji dzieci o błogosławieństwo Boże dla nich z okazji Dnia Dziecka.
 7. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po sumie o godz. 12.30.
 8. W najbliższą niedzielę, 2 czerwca – w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – na Mszy Świętej o godz.10:30 I Komunia święta w naszej Parafii.. W związku z tym osoby, których dzieci nie przystępują do I Komunii świętej prosimy o udział w Eucharystii w Kamieniu i Zborowie o godz. 8.00, zaś w Dębem o godz. 12.30. Z tego też względu w tym dniu Mszy świętych w Dębem o godz. 8.00 i 11.00 nie będzie.
 9. Także w nadchodzącą niedzielę w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odpust „Opieki św. Józefa”. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12.30.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Anna Goral; +Stanisław Olejniczak; +Tadeusz Kołodziejczyk. Obejmijmy Ich i bliskich naszych zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 11. Ubiegłej niedzieli na tacę inwestycyjną zebrano 3.615 zł. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 12. W celu poinformowania Parafian o zakresie prac, które zrealizowane zostały w naszej parafii od lipca 2017 r do maja 2019 r., w gablotach przed kościołami i na stronie internetowej zamieszczony został ich wykaz. Tam także zamieszczona została lista prac przewidzianych do realizacji w najbliższych miesiącach.
 13. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek przed kościołami na Radio Maryja i Telewizję „Trwam”.
 14. Przypominamy, że do 15 czerwca przyjmowane są zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę do sanktuariów maryjnych w Polsce płn.-wsch. i do Wilna, która planowana jest w dniach od 25 do 28 lipca. Opłata za jedną osobę wynosi 580 zł. Przyjmowane są także zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
 15. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom z Młynisk: Barbarze Dziedzic i Karolinie Perek oraz za złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 30 zł, do której dołożyła się Joanna Juszczak. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy dalsze osoby z Młynisk. Donatę Kędzia, Iwonę Grzelak, Marię Wojtczak, Iwonę Benedyczak, Bożenę Janczak, Małgorzatę Kaźmierczak i Piotra Benedyczaka.
 16. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks.Sławomir Kęszka

Proboszcz