(J 14, 15-21)

(J 14, 15-21)

  1. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowy od dzisiejszej niedzieli w Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć większa liczba wiernych (1 osoba na każde 10 m2 powierzchni świątyni). Zatem w kościele parafialnym w Dębem, z nadal obowiązującym zachowaniem przepisów sanitarnych, we Mszy św. uczestniczyć mogą 32 osoby, w Kamieniu – 25 osób, a w Zborowie − 12 osób. W dalszym ciągu zachęcam parafian do udziału w Mszach świętych, sprawowanych według podanych intencji, w dni powszednie, kiedy liczba wiernych zgromadzonych w świątyni jest niższa niż wyznacza ją przepis. Zapraszam też wiernych do kościoła w Dębem na nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00.
  2. Jutro przeżywać będziemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 18.30 Msza św. dziękczynna za dar życia i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka.
  3. Zgodnie z wielowiekową tradycją, poniedziałek, wtorek i środa poprzedzające uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w nadchodzącą niedzielę, obchodzone są w Kościele jako tzw. Dni Krzyżowe. Jest to czas błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Podczas Mszy świętych o godz. 18.00 polecać będziemy wszystkich rolników z naszej parafii, aby mogli radować się z obfitych plonów.
  4. W przyszłym tygodniu w kaplicy kościoła parafialnego w Dębem dyżur spowiedniczy. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz.16.45 do rozpoczęcia Mszy św., a w środę od godz. 16.15. Zachęcam do pojednania z Bogiem zwłaszcza tych wiernych, którzy w trwającym jeszcze okresie wielkanocnym nie przystąpili do spowiedzi i Komunii świętej.
  5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: +Józefa Doktor. Polecajmy Ją i wszystkich naszych zmarłych Bogu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  6. Dziękuję Przyjaciołom naszej parafii za bezinteresowną pracę przy uporządkowaniu zieleni wokół zabudowań kościelnych w Dębem. Polecam Ich opiece Matki Bożej Dębskiej.
  7. Kancelaria Parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Morawina: Bożenie Bończyk, Beacie Serbin, Agnieszce i Grzegorzowi Karpisiewiczom, Aldonie Marciniak oraz za ofiarę 180 zł na kościół złożoną przez Nich wraz z Arkadiuszem Czelusta, Zbigniewem Kidoniem, Alicją Szczepanik, Alicją Otrębską z Mateuszem i Urszulą Popenda. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Morawina: Elżbietę Bończyk, Annę Polewską, Kingę Korzekwa, Grażynę Staszak, Laurę Cieślak, Marię Pośpiech, Laurę Wojtysiak, Józefa i Elżbietę Piorunowskich.
  9. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.
  10. Od przyszłej niedzieli wznowiony zostanie druk Dwutygodnika Opiekun. Już dzisiaj proszę o nabywanie i czytanie tego czasopisma katolickiego wydawanego przez diecezje kaliską. Zachęcam też do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i publikacjami wydanymi przez naszą diecezji.

 

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

 

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz