1. Przypominamy, że tradycyjna taca II niedzieli miesiąca przeznaczona na cele inwestycyjne przesunięta została wyjątkowo na dzisiejszą niedzielę. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i złożoną ofiarę wspierające naszą wspólnotę parafialną.
 2. Także i w tym tygodniu zapraszamy wszystkich Parafian do uczestniczenia w nabożeństwach majowych. W kościele parafialnym – w tygodniu po wieczornej Eucharystii, zaś w niedzielę, po Sumie.
 3. W nadchodzącą środę, po wieczornej Mszy św., spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Będą sprawdzane Dzienniczki Kandydatów do Bierzmowania.
 4. W piątek o godz. 00 w kościele parafialnym próba Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.
 5. Także w piątek, w liturgii przeżywamy święto NMP Wspomożycielki Wiernych. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na wieczorną Mszę św., po której spotkanie Scholi Szczygiełki.
 6. W nadchodzącą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00, poświęcenie i przekazanie różańców i modlitewników dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. W tym dniu przeżywać będziemy także Dzień Matki. Pamiętajmy o życzeniach. Polecajmy w modlitwie wszystkie Mamy, zarówno te żyjące, jak i te, które odeszły już do Pana. Prośmy w tym dniu Maryję Dębską, Matkę naszą, by była nam nauczycielką i opiekunką na drodze do świętości.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: + Marianna Zaćmińska i + Emilia Kuś. Obejmijmy Je i naszych bliskich zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 8. W przyszłym tygodniu przywiezione będą i ustawione zostaną nowe meble w kancelarii parafialnej oraz w punkcie sprzedaży pamiątek z naszego dębskiego miejsca maryjnego.
 9. Ksiądz Proboszcz składa podziękowanie osobom z Kół Różańcowych z Kamienia, Gór Zborowskich, Zborowa i Krysina za Msze Święte imieninowe i modlitwę w jego intencji.
 10. Prosimy jeszcze te osoby, które nie odebrały pieniędzy za odwołaną pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy, żeby zgłosiły się do kancelarii parafialnej.
 11. Przypominamy, że do 15 czerwca przyjmowane są zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę do sanktuariów maryjnych w Polsce płn.-wsch. i do Wilna, która planowana jest w dniach od 25 do 28 lipca. Opłata za jedną osobę 580 zł. Przyjmowane są także zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
 12. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Młynisk: Danucie Kalita z Wnuczką, Teresie Łańduch, Wandzie Matczak, Marzenie Marczak, Teresie i Adamowi Michalak oraz za złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 60 zł. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy dalsze osoby z Młynisk: Danutę Ignasiak, Elżbietę Dziedzic, Marię Szewczyk, Jolantę Pyrek, Tadeusza Filipiaka i Mieczysława Świderskiego.
 13. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 

 

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy

Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 

 

 

 

Ks.Sławomir Kęszka

Proboszcz