1. Dziś w naszej Parafii podczas Mszy Świętych modlimy się wspólnie z klerykami Seminarium Duchownego w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  2. Jutro w liturgii Święto Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Pamiętajmy o Kościele i naszej Ojczyźnie w osobistych modlitwach.
  3. Spotkanie z Rodzicami Dzieci Pierwszej Komunii Świętej w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym o godz. 19.00.
  4. W sobotę 21 maja br. Diecezjalne Czuwanie Modlitewne Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej w Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej na Pólku k. Bralina. Początek spotkania o godz. 18.00.
  5. Miesiąc maj to czas szczególnej modlitwy i miłości do Matki Bożej. Nabożeństwa maryjne w kościele parafialnym w Dębe w tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa godz. 16.45; piątek po Mszy św. o godz. 18.00; sobota godz. 17.15; niedziela godz. 7.45. W czwartek nabożeństwo majowe przy Grocie Maryi po Eucharystii o godz. 18.00. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na wspólną modlitwę.
  6. Solenizantkom i Solenizantom obchodzącym w nadchodzącym tygodniu imieniny składam życzenia wielu łask Bożych oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Dębskiej. Szczęść Boże!
  7. Jest do nabycia publikacja Ocaleni przez Świętego Józefa. Wspomnienia Polskich Księży – byłych więźniów obozu koncentracyjnego KL Dachau. Książka ta jest cegiełką – darem serca na przygotowywane co roku Ogólnopolskie Uroczystości Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w naszej Diecezji oraz w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego. Wszystkim Darczyńcom składam podziękowanie.
  8. W II niedziele miesiąca na potrzeby naszej Wspólnoty złożono 2.753 zł. Wszystkim Darczyńcom składam podziękowania i polecam Ich w środowej Nowennie do MB Dębskiej.
  9. W tym tygodniu kancelaria Parafii dostępna: środa, czwartek, piątek po Eucharystii o godz. 18.00.
  10. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła parafialnego osobom z Dębe Górka: Agnieszce Kowalskiej oraz za ofiarę 20 zł. na kwiaty. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o naszą świątynię parafialną kolejne osoby z Dębe Górka: Patrycję Kinder, Ewę Kobierską, Marię Mikołajczyk, Ilonę Szymańską, Mirosławę Gaj, Małgorzatę Nawrocką, Annę Zakręt.
  11. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

 

 

Parafianom

życzę Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej

i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 

Ks. Sławomir Kęszka