(J 14, 1-12 )

(J 14, 1-12 )

  1. W dalszym ciągu w Mszy św. w kościele parafialnym w Dębem uczestniczyć może 20 osób, w Kamieniu – 17, a w Zborowie − 6, z zachowaniem przepisów władz państwowych. Przepis o liczbie osób w kościele dotyczy także Mszy pogrzebowych. Zachęcam parafian do uczestniczenia w Mszach świętych, sprawowanych według podanych intencji, w dni powszednie, kiedy liczba wiernych zgromadzonych w świątyni jest niższa niż wyznacza ją przepis.
  2. W związku z epidemią nie ma jeszcze spowiedzi w kościele. W razie potrzeby do Sakramentu pokuty przystąpić można po wcześniejszym umówieniu się z księdzem Proboszczem.
  3. Łączmy się duchowo ze sprawowanymi w naszej parafii nabożeństwami majowymi, odmawiając Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam też wiernych, z zachowaniem przepisów państwowych, na to nabożeństwo ku czci NMP do kościoła w Dębem w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00.
  4. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Modlitwę w tym dniu podejmą także przedstawiciele różnych religii. Zachęcam wiernych do włączenia się w tę papieską inicjatywę, by upraszać szybkie ustanie pandemii.
  5. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, który żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja. Niech święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości w wyznawaniu naszej wiary i w przywiązaniu do Zbawiciela.
  6. W kaplicy filialnej w Kamieniu wymienione zostały na chórze uszkodzone gniazda elektryczne i kable. Zakupiony też został nowy mikrofon.
  7. Kancelaria Parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Morawina: Anecie i Piotrowi Kopczyńskim oraz Bartoszowi Tomaszewskiemu. Oprócz osób sprzątających ofiarę 140 zł na kościół złożyły: Krystyna i Anna Czelusta, Anna Tomaszewska, Maria i Anna Kopczyńskie, Zofia Krystera i Monika Łuczak. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Morawina: Agnieszkę Karpisiewicz, Aldonę Marciniak, Zbigniewa Kidonia, Beatę Serbin, Alicję Szczepanik, Alicję Otrębską, Arkadiusza Czelusta, Bożenę Bończyk i Urszulę Popenda.

 

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

 

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz