1. Dziękuję wszystkim Pielgrzymom III Pieszej Pielgrzymki od Maryi Dębskiej do Świętego Józefa Kaliskiego za dar modlitwy i pielgrzymowania 4.06.br. w 25. rocznicę Pielgrzymki Papieskiej św. Jana Pawła II w Kaliszu oraz w podziękowaniu za dar peregrynacji Kopii Cudownego Wizerunku Pani Dębskiej w Rodzinach naszej Wspólnoty.
  2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz Odpust w Parafii. Msze Święte wg. porządku niedzielnego. Uroczysta Suma z Procesją o godz. 12.00. Do wspólnej modlitwy zapraszam Asystę, Matki Różańcowe, Akcję Katolicką, Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków, Dzieci I Komunii Świętej oraz Parafian i Gości.
  3. W Święto NMP Matki Kościoła tj. w drugi dzień Odpustu Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 9.00, 16.00, 17.00 i 18.00. Suma z Procesją wokół kościoła parafialnego o 18.00. Czcicieli Maryi Pani Dębskiej zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W czwartek 9 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia w Parafii Zjazd Szkół im. Świętego Jana Pawła II z Diecezji Kaliskiej. Uroczysta Eucharystia w świątyni parafialnej o godz. 11.00. Naszej modlitwie będzie przewodniczył Pasterz Kościoła Kaliskiego bp. Damian Bryl.
  5. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy i Rocznica I Komunii Świętej Dzieci z naszej Parafii o godz. 12.00. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców we wtorek 7.06.br. o godz. 18.30.
  6. Pierwszy Festyn Rodzinny Świętego Michała Archanioła przy świątyni w Zborowie 19.06.br. Osoby pragnące zaangażować się w pomoc i przygotowanie Festynu proszę o kontakt.
  7. Miesiąc czerwiec to czas szczególnej modlitwy i miłości do Serca Jezusowego. Wszystkich Czcicieli Serca Bożego zapraszam na nabożeństwa do kościoła parafialnego. W najbliższym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek godz. 16.45; piątek po Mszy św. o godz. 18.00, sobota godz. 17.20, w niedzielę godz. 7.45.
  8. W tym tygodniu kancelaria Parafii dostępna: wtorek, środa, czwartek po Eucharystii o godz. 18.00.
  9. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła parafialnego osobom ze Starego Nakwasina: Krystynie Tułacz, Ewie Macke, Grażynie Janickiej, Wioletcie Piwowarskiej, Edycie i Wandzie Mańka, Janinie Sobczak oraz za ofiarę 200 zł. na kwiaty. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o naszą świątynię parafialną kolejne osoby ze Starego Nakwasina: Lilię Wałesa, Jolantę Szmajdzińską, Teresę Wolf, Iwonę Sobczak, Katarzynę Bieniaszek, Katarzynę Wolf, Marię Warszewską, Hannę Śledź.
  10. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

 

Parafianom

życzę Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej

i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka