1. Dziś w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz I Komunii Świętej w Parafii. Eucharystia w Intencji Dzieci Komunijnych o godz. 10.30. Msze Święte wg. porządku niedzielnego. Suma w związku z Komunią Świętą w Parafii o godz. 12.30.
  2. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz Odpust w Parafii. Msze Święte wg. porządku niedzielnego. Uroczysta Suma z Procesją o godz. 12.00. Do wspólnej modlitwy zapraszam Asystę, Matki Różańcowe, Akcję Katolicką, Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków, Dzieci I Komunii Świętej oraz Parafian i Gości.
  3. W Święto NMP Matki Kościoła tj. w drugi dzień Odpustu Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 9.00, 16.00, 17.00 i 18.00 Suma z Procesją wokół kościoła parafialnego o 18.00. Czcicieli Maryi Pani Dębskiej zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W środę przypada Dzień Dziecka. W Eucharystii i Nowennie do MB Dębskiej będę modlił się za wszystkie Dzieci Parafii. Zapraszam czcicieli naszej Patronki do wspólnej modlitwy.
  5. W najbliższy tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00-17.00 i okazja do spowiedzi świętej. Posługa sakramentalna u Chorych Parafii wyjątkowo z racji Pieszej Pielgrzymki do Świętego Józefa w piątek od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie osób w Kancelarii lub telefonicznie.
  6. Spotkanie Dzieci Rocznicy I Komunii Świętej w czwartek po Mszy Świętej o godz. 00.
  7. Zapisy na III Pieszą Pielgrzymkę od Maryi Dębskiej do Świętego Józefa Kaliskiego w wigilię Odpustu Opieki Patrona Kościoła i Rodzin w Kancelarii Parafii lub telefonicznie. Wyjście z kościoła parafialnego w Dębe 4 czerwca ok. godz. 8.30.
  8. Miesiąc czerwiec to czas szczególnej modlitwy i miłości do Serca Jezusowego. Wszystkich Czcicieli Serca Bożego zapraszam na nabożeństwa do kościoła parafialnego. W najbliższym tygodniu: środa, czwartek, sobota: godz. 16.45; piątek po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę godz. 7.45.
  9. W tym tygodniu kancelaria Parafii dostępna: wtorek, środa, piątek po Eucharystii o godz. 18.00.
  10. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła parafialnego osobom ze Starego Nakwasina: Teresie, Damianowi Górskim, Czesławie Pasternak, Barbarze Baran, Janinie Stasiak, Wioletcie Zdunek oraz za ofiarę 160 zł. na kwiaty, do której dołożyły się Danuta Zdunek i Maria Warszewska. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o naszą świątynię parafialną kolejne osoby ze Starego Nakwasina: Elżbietę i Halinę Murawińskie, Krystynę Tułacz, Ewę Macke, Grażynę Janicką, Wiolettę Piwowarską, Edytę Mańka, Janinę Sobczak.
  11. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

Parafianom

życzę Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej

i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 

Ks. Sławomir Kęszka