1. Dziękujemy Parafianom i Gościom za liczny udział i pomoc w przygotowaniu i przeżyciu Odpustu Zielonych Świąt i 40-godzinnego Nabożeństwa. Wszystkich polecamy w modlitwie do Boga, przyzywając wstawiennictwa Matki Bożej Dębskiej, naszej Patronki.
 2. W czwartek, 31 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św. w Dębem o godz. 8:00 a o godz. 10:00 procesja do 4 ołtarzy. Po procesji Msza Święta.
 • Pierwszy Ołtarz przy figurze Dębe-bloki. Ubiorą go mieszkańcy Dębe-bloki – pierwszy blok od Kościoła. Pomogą mieszkańcy Dębego od Kościoła do cmentarza.
 • Drugi Ołtarz u pp. Ilony i Marka Szymczaków, odpowiedzialni za ubranie mieszkańcy Dębe Górka.
 • Trzeci Ołtarz u p. Edmunda Krakusa, ubierany przez mieszkańców Biernatek.
 • Czwarty Ołtarz przy Kościele, który ubierają mieszkańcy Szkurłat.
 • Prosimy Parafian o przystrojenie domów, szczególnie na trasie przejścia procesji z Najświętszym Sakramentem. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy: Orkiestrę z Kamienia, Poczty Sztandarowe, Asystę, Dzieci do sypania kwiatów, Dzieci Pierwszokomunijne i Komunii Rocznicowej, naszych Parafian i Gości.
 • Msza św. tego dnia w Kamieniu godz. 12:30, w Zborowie godz. 12:30.
 1. Przez całą Oktawę Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna o godz. 18:00, zaś w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30. Na zakończenie Oktawy, w czwartek 7 czerwca, poświęcenie ziół, kwiatów i pierwocin zbóż. W najbliższym tygodniu przypada
 2. W środę o 18:30 spotkanie dla młodzieży, nie tylko dla kandydatów do bierzmowania
 3. 2 czerwca spotkanie młodych na Lednicy. Wyjazd organizuje ks. Wojciech. U Niego informacje i zapisy.
 4. Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca Pierwszy Piątek miesiąca: Msze Święte – Zborów godz. 16:30; Kamień 16.30; Dębe 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą; Pierwsza Sobota – odwiedziny chorych od godz. 8:30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie
 5. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:30; w dni powszednie po wieczornej Eucharystii.
 6. W najbliższą niedzielę, 3 czerwca, Odpust w Zborowie. O godz.9:30 Msza Św. i Procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy Asystę, Druhów Strażaków, Dziewczynki sypiące kwiaty, Ministrantów, Dzieci Pierwszokomunijne i Komunii Rocznicowej oraz wszystkich naszych Parafian i Gości.
 7. Zgłosiło się już kilkanaście osób na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium w Kaliszu, organizowaną przez naszą parafię 3 czerwca, na Uroczystość Opieki Św. Józefa. Dla osób starszych i chorych jest możliwość załatwienia autokaru. W dalszym ciągu czekamy na chętnych, którzy chcieliby się przyłączyć do naszego pielgrzymowania.
 8. W sobotę, 9 czerwca zapraszamy Parafian na Autokarową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt wyjazdu wynosi 30 zł. Zapisy u Księdza Proboszcza.
 9. Dzisiaj przed kościołami zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizję Trwam
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni osobom z Biernatek: Barbarze Janczak, Emilii Czarneckiej, Marzannie Kryszak, Elżbiecie Maziarczyk, Agnieszce Hudaś, Zdzisławie Graczyk, Marii Rachelskiej oraz za ofiarowane kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy osoby z Florentyny: Mariannę Jagielską, Łucję Księżak, Annę Wawrzyniak, Dorotę Wojtaszek, Irenę Pilas, Małgorzatę Amborską, Teresę Dominiak, Aurelię Wawrzyniak, Edwarda Stasiaka.
 11. Na stronie Diecezjalnej Telewizji Internetowej „Dom Józefa” oraz na stronie www. parafiadebe.pl została zamieszczona wypowiedź Księdza Proboszcza na temat dębskiego Kościoła Parafialnego i obrazu przedstawiającego naszą Opiekunkę – Matkę Bożą ze szczygłem. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa oraz Okna Wiary. Można także nabyć obraz na desce przedstawiający Matkę Bożą Dębską.
 13. Zapowiedzi przedślubne:
 • Tułacz Mariusz, kawaler, zam. par. Dębe; Justyna Wszędobył, panna zam. par. Rajsko
 • Cierlaczyk Andrzej, kawaler, par. Dębe; Agnieszka Kaczmarek, panna, zam. par. Pamięcin

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz