1. Dziękuję za pięknie przeżyty czas Uroczystości Odpustu Zesłania Ducha Świętego oraz NMP Matki Kościoła w Parafii. Podziękowania składam: Asyście, Matkom Różańcowym, Akcji Katolickiej, Orkiestrze z Kamienia, Druhom Strażakom, Dzieciom oraz Parafianom i Gościom.
 2. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy i Rocznica I Komunii Świętej Dzieci z naszej Parafii o godz. 12.00.
 3. W poniedziałek Dzień Fatimski. Różaniec i procesja wokół świątyni parafialnej o godz. 16.15. Czcicieli Maryi zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte w Dębe godz. 8.00 i 10.00 Eucharystia i Procesja. Eucharystia w Kamieniu i Zborowie o godz. 12.30. Do wspólnej modlitwy zapraszam Asystę, Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków, Akcję Katolicką, Matki Różańcowe, Dzieci i Parafian. Informacja na temat odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy na procesję parafialną w Dębem w gablotach przed kościołami oraz na stronie internetowej. Proszę Parafian o przystrojenie Domów, szczególnie na trasie przejścia Procesji z Najświętszym Sakramentem.
 5. Przez całą Oktawę Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna o godz. 18.00, zaś w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00. na zakończenie Oktawy, w czwartek 23 czerwca, poświęcenie ziół, kwiatów i pierwocin zbóż.
 6. Pierwszy Festyn Rodzinny Świętego Michała Archanioła przy świątyni w Zborowie 19.06.br. Eucharystia o godz. 10.15, a następnie Procesja do czterech ołtarzy. Do wspólnej modlitwy zapraszam Asystę, Parafian i Gości.
 7. Miesiąc czerwiec to czas szczególnej modlitwy i miłości do Serca Jezusowego. Wszystkich Czcicieli Serca Bożego zapraszam na nabożeństwa do kościoła parafialnego. W najbliższym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa godz. 16.45; czwartek, piątek, sobota po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę godz. 7.45.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: +Teofil Pasternak. Polecajmy Jego i Bliskich Zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 9. Dziś II niedziela miesiąca. Modlitwą i darami serc wspierajmy naszą Wspólnotę. Bóg zapłać za dar serc. Wszystkich Dobrodziejów polecam w środę o godz. 18.00 w Eucharystii i Nowennie do Matki Bożej Dębskiej.
 10. W tym tygodniu kancelaria Parafii dostępna: wtorek, środa, piątek po Eucharystii o godz. 18.00.
 11. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła parafialnego osobom ze Starego Nakwasina: Lilii Wałęsa, Jolancie Szmajdzińskiej, Katarzynie i Teresie Wolf, Iwonie Sobczak, Katarzynie i Natalii Bieniaszek, Marii Warszewskiej, Hannie Śledź oraz za ofiarę 180 zł. na kwiaty, do której dołożyła się Helena Wałęsa. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o naszą świątynię parafialną kolejne osoby ze Starego Nakwasina: Marię Fibingier, Hannę Śledź, Alinę i
  Annę Ordon, Monikę Frątczak, Eugenię Panfil, Dorotę Kucińską, Krystynę Kaźmierczak.
 12. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

Parafianom

życzę Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej

i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 

Ks. Sławomir Kęszka