1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień w roku liturgicznym. W następną niedzielę początek Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia oraz modlitwy i refleksji przygotowującej nas do spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Z racji Uroczystości Chrystusa Króla i święta patronalnego Akcji Katolickiej w parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie spotkanie Akcji Katolickiej z naszej Diecezji; o godz. 12.30 Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Edwarda Janiaka – Biskupa Kaliskiego.
 2. Jak zwykle, w ostatnią niedzielę miesiąca, przed Kościołami zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Bóg zapłać za dar serc.
 3. Spotkanie Scholii Szczygiełki w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W sobotę przypada 23. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Edwarda Janiaka. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach.
 5. W okresie Adwentu w naszej świątyni parafialnej Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Już dziś wszystkie dzieci zachęcamy do przygotowania lampionów roratnich.
 6. Od piątku 7 grudnia, w zakrystii, kancelarii parafialnej i przed kościołami po Mszach świętych będzie można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana +Romuald Obejmijmy Jego i wszystkich naszych zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…”.
 8. W nadchodzącym tygodniu w kościele parafialnym zainstalowane zostaną maty grzewcze w ławkach i przy ołtarzu. Jest to ogrzewanie energooszczędne, które coraz częściej stosuje się w kościołach ponieważ nie ma ono negatywnego wpływu na mury i nie jest szkodliwe dla ludzi. Jak już informowaliśmy, musi ono zostać zapłacone do kwietnia przyszłego roku.
 9. Przypominamy, że na podstawie obowiązującej od 1959 roku Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych także na naszym cmentarzu parafialnym miejsca grobowe są zastrzeżone prawnie tylko na 20 lat. Po upływie tego czasu, gdy nie zostanie odnowiona umowa dzierżawna z uiszczoną opłatą na kolejne 20 lat, miejsca dotychczas istniejących grobów będą likwidowane i wydzierżawiane innym osobom. Przypominamy zatem o konieczności wnoszenia opłat dzierżawnych za miejsce na cmentarzu po ustalonych przepisem 20 latach od pochówku.
 10. Ponawiamy prośbę, by śmieci, które podlegają segregacji (miedzy innymi: kartony po zniczach i folie, niepotrzebne znicze i wypalone wkłady) były zabierane z cmentarza ze względu na rosnące koszty ich wywozu. Za pierwsze dwa tygodnie listopada, jak już o tym informowaliśmy, koszty te wynoszą 6.500 zł. Przypominamy w dalszym ciągu o tym, by zwiędłe kwiaty cięte i doniczkowe z ziemią (ale bez doniczek) składać obok kontenera na śmieci.
 11. Dziękujemy za posprzątanie świątyni parafialnej paniom z Kobierna i Frankowizny: Marii Niewieś, Julii Reksa, Grażynie Dąbrowskiej, Bogumile Kurowskiej, Katarzynie Klepanda oraz za ofiarę w wysokości 140 zł, do której dołożyły się Marianna Kamińska, Renata i Paulina Pasternak i Arleta Reksa. Zakupieniem kwiatów zajęły się: Maria Niewieś i Julia Reksa, za co składamy Im serdeczne Bóg zapłać. W najbliższą sobotę prosimy panie z Kobierna o zadbanie o kościół w Dębem: Teresę Sierońską, Monikę Kobierską, Dorotę Rogozińską, Agnieszkę Alejziak, Adę Ole, Teresę Wietrzych.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i do zakupu kalendarza na 2020 r. wydanego przez naszą Parafię.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz