(Mt 4, 12-23)

(Mt 4, 12-23)

 

 1.  

  1. Papież Franciszek ustanowił – począwszy od tego roku – każdą III Niedzielę Okresu Zwykłego, przypadającą także dzisiaj, Niedzielą Słowa Bożego, aby: w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego
  2. Rozpoczęły się ferie zimowe czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży, ale pamiętajmy o codziennej modlitwie oraz uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej. 
  3. W środę 29 stycznia w naszym kościele parafialnym całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu: o godz. 9.00 Msza św. w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne, a po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu; o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zawierzenie Parafii Miłosierdziu Bożemu; o godz. 16.50 Litania do Najświętszego Serca Jezusowego i zakończenie Adoracji. Starajmy się tego dnia choć przez chwilę trwać na modlitwie przy Panu Jezusie, żywym i prawdziwym w Najświętszym Sakramencie. 
  4. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych i osób starszych – Ks. Proboszcz w Pierwsza Sobotę od godz. 9.00, ks. Mariusz w drugą sobotę lutego od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie chęci przyjęcia kapłanów, a także o nowe zgłoszenia osób wyrażających wolę przyjęcia kapłana. W Pierwszą Sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Do Kościoła przynosimy nasze gromnice na poświęcenie. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Na Eucharystii o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie świec dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu zaprasza w terminach:14-16 lutego (dla klas V–VIII) i 21-23 lutego (szkół średnich i studentów) na Rekolekcje Powołaniowe dla Młodzieży Męskiej, chcącej rozeznawać swoje powołanie w myśl słów z Pierwszej Księgi Samuela: Mów Panie, bo sługa Twój słucha (1Sm 3,9). Zgłoszenia kierować można bezpośrednio do Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu lub do kancelarii parafialnej w Dębem.
  7. Przypominamy, że kartki z intencjami przebłagalno-dziękczynnymi na środową nowennę złożyć można w skarbonie przy wyjściu ze świątyni parafialnej lub przynieść w ciągu tygodnia do kancelarii parafialnej.
  8. Dzisiaj przed naszymi kościołami comiesięczna zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizję Trwam
  9. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej: Teresie i Henrykowi Górskim, Czesławie Pasternak, Janinie Stasiak, Wiolecie i Danucie Zdunek, Maryli Warszewskiej i Eugeniuszowi Burtkiewiczowi oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł, do której dołożyły się Barbara Baran i Danuta Perskawiec. W najbliższą sobotę prosimy o zadbanie o naszą świątynię kolejne osoby ze Starego Nakwasina: Elżbietę i Halinę Murawińskie, Krystynę Tułacz, Ewę Macke, Grażynę Janicką, Wiolettę Piwowarską, Edytę Mańka i Janinę Sobczak.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa i Małego Gościa Niedzielnego oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i do zakupu kalendarza na 2020 r. wydanego przez naszą Parafię. .

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz