1. Dzisiaj ostatni dzień Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Niech każdy z nas z ufnością zawierzy Opatrzności Bożej młodzież naszej parafii i całego świata, by młodzi otwarci byli na odkrywanie i wierne wypełnianie swego życiowego i chrześcijańskiego powołania.
  2. We wtorek w naszym kościele parafialnym całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu: godz. 9.00 Msza św. w intencji kapłanów, o powołania kapłańskie i zakonne, na zakończenie Litania do Najświętszego Serca Jezusowego i wystawienie Najświętszego Sakramentu; 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zawierzenie Parafii Miłosierdziu Bożemu; godz. 17.00 Różaniec i zakończenie Adoracji. Starajmy się tego dnia choć przez chwilę trwać na modlitwie przy Panu Jezusie, żywym i prawdziwym w Najświętszym Sakramencie.
  3. W środę, o godz. 17.15. w kościele parafialnym spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
  4. W piątek, godz. 19.00 próba scholii Szczygiełki. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  5. W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Pierwszy Piątek – Msze św.: Zborów godz. 16.30, Kamień godz. 16.30, Dębe godz. 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do wspólnej modlitwy. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych i osób starszych – ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00, ks. Mariusz w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie chęci przyjęcia kapłanów, a także o nowe zgłoszenia osób wyrażających wolę przyjęcia kapłana.
  6. W sobotę przypada również święto: Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Do Kościoła przynosimy nasze gromnice na poświęcenie. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w Dębem: godz. 9.00 i 18.00; w Kamieniu i Zborowie godz. 16.30. W tym dniu na Mszy Świętej o godzinie 18:00 świece otrzymają dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.
  7. Także w sobotę rozpoczynamy Czas przygotowania do Nawiedzenia Rodzin przez naszą Panią Dębską w kopii Jej Cudownego Wizerunku. Od 2 do 10 lutego po Mszy św. o godz.18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30 prosić będziemy „Krótką nowenną do Matki Bożej Dębskiej” o godne przeżywanie czasu Jej Nawiedzenia Rodzin i coraz pełniejsze otwarcie naszych serc ku Bogu. Kopię Obrazu, która będzie pielgrzymować – mniejszą od znanej już Parafianom – wykonał i ofiarował naszej Parafii artysta plastyk prof. Tadeusz Gaworzewski, wielki czciciel Matki Bożej. 11 lutego, w święto Objawienia się Matki Bożej w Lourdes, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Nasza Pani i Matka w kopii Jej Dębskiego Cudownego Wizerunku wyruszy do Rodzin w Młynisku.
  8. Dzisiaj przed naszymi kościołami zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizję Trwam.
  9. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom z Morawina: Małgorzacie Kuś, Olimpii Sobczyńskiej i Wioletcie Mak oraz za ofiarę na kwiaty w wysokości 60 zł. Prosimy dalsze osoby z Morawina: Alicję Góra, Ewę Marczyńską, Janinę Wawrzyniak, Antoniego Marczaka, Monikę Banasiak, Alicję Łuczak, Elżbietę Haładyn, Agnieszkę Fułek i Wiolettę Pogorzelec o zadbanie o nasz kościół parafialny.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz