(J 4, 5-42)

(J 4, 5-42)

 1. Zapowiadane na dzisiaj spotkanie dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się w późniejszym terminie.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Świętego Józefa Opiekuna Zbawiciela i Oblubieńca NMP – Patrona Kościoła i Diecezji. W Narodowych Sanktuarium suma odpustowa o godz. 12.00. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o Kościele Świętym, naszej Diecezji, Parafii i rodzinach. Odpust w Zborowie ze względu na zaistniałą sytuację odbędzie się w innym terminie.
 3. Nabożeństwa Pasyjne DROGI KRZYŻOWEJ celebrowane są w piątki Wielkiego Postu: w Kamieniu o godz. 17.00; w Dębem po Mszy św. o godz. 18.00, a GORZKICH ŻALÓW w Dębem w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 12.30.
 4. Odbiór szat dla dzieci komunijnych będzie miał miejsce w innym terminie, o którym poinformujemy.
 5. Ofiary comiesięcznej „tacy inwestycyjnej” na potrzeby naszej Parafii Ksiądz Proboszcz będzie przyjmował w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania tj. od poniedziałku do piątku oraz po Mszach Świętych. Bóg zapłać za dary serc.
 6. We wszystkie dni powszednie przed Mszą świętą o godz. 18.00 (około godz. 17.55) odmawiana jest dziesiątka Różańca świętego – z myślą przewodnią „Ratuj i wspieraj nas Matko” w intencji Kościoła, diecezji, parafii, Ojczyzny, za chorych, cierpiących i w naszych potrzebach osobistych.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: ++ Helena Wałęsa i Stanisław Klepanda. Obejmijmy Ich i naszych bliskich zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 8. Ze względu na trwającą narodową kwarantannę nie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Dzień spowiedzi świętej zostanie podany w późniejszym terminie.
 9. W niedzielę do puszek na rzecz fundacji Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, wspomagającej polskich misjonarzy, zebrano 389 zł. Bóg zapłać za dar serc.
 10. Zakończyły się prace przy więźbie dachowej w naszej świątyni parafialnej. Indywidulane ofiary można składać osobiście.
 11. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Dębego: Marii Sałata i Sylwestrowi Kliber oraz za ofiarę 40 zł. Za tydzień o zadbanie o kościół parafialny prosimy osoby z Dębego: Monikę Chojnacką, Katarzynę Kot, Anetę Tomaszewską, Lidię Tomiec, Annę Szlenkier, Annę Makowską, Mirosławę Włodarczyk i Henrykę Tomczak.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekuna, Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz