(Mt 5, 17-37)

(Mt 5, 17-37)

  1. Tak jak sygnalizowano w minionym tygodniu, wyjątkowo dzisiaj – w III niedzielę miesiąca – tzw. taca inwestycyjna. Ofiary na potrzeby naszej parafii Ksiądz Proboszcz będzie zbierał przed kościołami po każdej Mszy Świętej. Bóg zapłać za dar modlitw i ofiar na potrzeby naszej wspólnoty.
  2. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30 w sali przy probostwie spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy także nowe osoby, które pragną wstąpić do tego katolickiego Stowarzyszenia i zaangażować się w życie Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej
  3. Przypominamy, że w najbliższym czasie Sołtysi miejscowości należących do naszej Parafii przyjmować będą od mieszkańców pieniądze na fundusz wywozu śmieci z naszego cmentarza parafialnego.
  4. W ostatnim czasie zakupione zostały do kościoła parafialnego nowe świece ołtarzowe oraz bielizna kielichowa. Wkrótce będą też kontynuowane prace przy zabezpieczeniu więźby na dachu świątyni w Dębem.
  5. W piątek o godz. 19.00 próba scholii Szczygiełki. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  6. Na zakony klauzurowe zebrano 2 lutego 324 złotych. Bóg zapłać za modlitwę w intencji osób konsekrowanych i dary serc.
  7. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w Parafii Strzałków w dniach 2-6 marca br. Spotkania codziennie o godz. 18.30.
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom ze Starego Nakwasina: Alinie Ordon, Monice Frątczak i Dorocie Kucińskiej oraz za złożoną ofiarę 60 zł. W tym tygodniu o zadbanie o nasz kościół parafialny prosimy dalsze Panie ze Starego Nakwasina: Krystynę Kaźmierczak, Mirosławę Olejniczak, Urszulę Bielawską, Marię Marzuchowską, Jolantę Michałek, Marię Ząbczyńską, Beatę Pluta i Magdalenę Łagoda.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekuna, Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz