1. W dzisiejszą niedzielę z racji przypadającego w środę 25 lipca święta Patrona Kierowców i Podróżujących – Świętego Krzysztofa po każdej Mszy św. i poświęcenie pojazdów. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. Dnia 30 lipca gościć będziemy pątników Pielgrzymki Promienistej z Gniezna do Częstochowy, którzy nocować będą w szkole w Dębem. Planowany czas wejścia pielgrzymów ok. godz.18:30. Prosimy Parafian o powitanie pątników.
  3. Dnia 8 sierpnia będziemy gościć pątników Pielgrzymki Koszalińsko-Kołobrzeskiej. (Grupa 5 i 7, każda po ok. 80 pielgrzymów). Planowany czas wejścia ok. godz. 18.30. Parafian Morawina i Kamienia prosimy o nocleg dla pątników. Bóg zapłać za dar gościny.
  4. Przypominamy ,że w dniach od 9-13 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Liskowa – Grupa Bursztynowa. Szczegóły i zapisy u ks. Wojciecha.
  5. Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę 26 sierpnia, zaś Parafialno-Sołeckie w niedzielę 2 września. Wieniec Dożynkowy w 2018 r. przygotują Parafianie z Kobierna, zaś chleby i owoce osoby ze wszystkich miejscowości Parafii. Już teraz zapraszamy na Dożynki Parafialno-Sołeckie naszych Parafian i Gości.
  6. 28-30.września 2018r.pielgrzymko-wycieczka: Kudowa Zdrój i Kaplica Czaszek, Wambierzyce, Praga Czeska, w drodze powrotnej – Rezerwat Błędne Skały w Górach Stołowych. Koszt wyjazdu ok. 280 zł. Szczegóły na plakatach.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Sylwia Bryła Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni panu Zdzisławowi. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do posprzątania Kościoła osoby ze Starego Nakwasina i Kol. Dębe.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna; Gościa Niedzielnego

Życzymy wszystkim radosnych, bezpiecznych wakacji. Starajmy się przeżywać je z Bogiem, pamiętając o modlitwie i Mszy Świętej.

K ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz