(Mt 4,1-11)

1. Środą popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Nabożeństw Pasyjnych DROGI KRZYŻOWEJ – w piątki Wielkiego Postu: w Kamieniu o godz. 17.00; w Dębem po Mszy św. o godz. 18.00 i GORZKICH ŻALÓW w Dębem w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 12.30.
  2. Od jutra we wszystkie dni powszednie przed Mszą świętą o godz. 18.00 (około godz. 17.55) odmawiana będzie dziesiątka Różańca świętego – z myślą przewodnią „Ratuj i wspieraj nas Matko” – w intencji Kościoła, diecezji, parafii, Ojczyzny i w naszych potrzebach osobistych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian, a osoby chore i starsze, które nie mogą przybyć do kościoła parafialnego, do duchowej łączności w modlitwie.
  3. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia – początek o godz. 17.00. W Pierwszy Piątek miesiąca wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze Święte: Zborów godz. 16.00 Spowiedź święta 15 minut przed Eucharystią; Kamień godz. 17.00; Dębe godz.18.00̶Spowiedź święta w Kamieniu i w Dębem pół godziny przed Mszą świętą. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną Pierwszej Soboty miesiąca ks. Proboszcz i ks. Mariusz rozpoczną o godz. 9.00. Także w Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  4. W piątek o godz. 19.00 próba scholii Szczygiełki. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  5. W sobotę o godz. 11.30 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  6. Program Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych, rozpoczynających się 22 marca – w IV niedzielę Wielkiego Postu̶ i trwających do wtorku 24 marca zamieszczony zostanie wkrótce w gablotach przed kościołami i na stronie internetowej naszej parafii. Rekolekcje dla dorosłych głosić będzie ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin, a dla dzieci i młodzieży ze szkół w naszej parafii poprowadzi je w dniach od 23 do 25 marca ks. Marcin Nowicki ze Skalmierzyc.
  7. W dalszym ciągu trwają prace przy zabezpieczeniu więźby dachowej w naszej świątyni parafialnej. Prace obejmują wymianę zniszczonego drewna i konserwację preparatami ochronnymi całości drewnianej konstrukcji dachu.
  8. Składamy podziękowanie panu sołtysowi Piotrowi Wypychowi i mieszkańcom sołectwa Biernatki-Florentyna za 1090 zł zebrane na fundusz wywozu śmieci z cmentarza parafialnego w Dębem oraz panu sołtysowi Mirosławowi Wiatrowskiemu i mieszkańcom sołectwa Kobierno za 690 zł zebrane na ten sam cel.
  9. Na Radio Maryja i Telewizję Trwam zebrano 157,50 zł.
  10. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom ze Szkurłat: Bożenie Bartoszek, Annie Glapa i Irenie Wąsik oraz za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. W tym tygodniu o zadbanie o nasz kościół parafialny prosimy Panie ze Szkurłat: Elżbietę Gałęzka, Bronisławę Grzeluszka, Beatę Grzelak, Bogumiłę Olejniczak, Teresę Witczak, Annę Michalak, Zofię Banaszewską, Stanisławę Pilarczyk, Marię Dryka, Martę Chabierską, Aleksandrę Kowalczyk, Renatę Cieślak i Marię Kurzajewską.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekuna, Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa