Mt 5, 13-16

Mt 5, 13-16

  1. Dziś II niedziela miesiąca. Wyjątkowo ofiary na potrzeby naszej parafii Ksiądz Proboszcz będzie zbierał przed kościołami w III niedzielę miesiąca lutego. Bóg zapłać za dar modlitw i ofiar na potrzeby naszej wspólnoty.
  2. Pojutrze we wtorek święto NMP z Lourdes i XXVIII Światowy Dzień Chorego. Modlić się będziemy w intencji osób starszych i chorych z naszej parafii. Msze święte w Dębem: godz. 9.00, 17.00 i 18.00, z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Aby go przyjąć wymagany jest stan łaski uświęcającej, dlatego okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św.. Prosimy o pomoc w dotarciu do świątyni chorym, niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie przyjmują kapłanów w Pierwszą Sobotę Miesiąca, a pragną przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
  3. Także w Święto NMP z Lourdes przypada pierwsza rocznica od kiedy MB Dębska w kopii Jej Cudownego Wizerunku wyruszyła do Rodzin naszej Parafii. Przypominamy, że z racji peregrynacji Matki Bożej można zaopatrzyć się w zakrystii lub w Kancelarii w „Modlitewnik Liturgii Nawiedzenia”. Koszt druku wyniósł 4.50 zł za jeden egzemplarz. Przy jego odbiorze prosimy o składanie dobrowolnych ofiar na koszty związane z rozpowszechnianiem wiedzy o naszym Sanktuarium.
  4. W piątek o godz. 19.00 próba scholii Szczygiełki. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  5. W sobotę o godz. 1100 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów. W dalszym ciągu zachęcamy i zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu.
  6. W najbliższy piątek o godz. 16.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Bractwa Św. Walentego. Po tej Mszy św. spotkanie członków Bractwa w sali przy probostwie.
  7. Przypominamy, że w najbliższym czasie Sołtysi miejscowości należących do naszej Parafii przyjmować będą od mieszkańców pieniądze na fundusz wywozu śmieci z naszego cmentarza parafialnego.
  8. Przypominamy też, że dnia 12 lutego po wieczornej Mszy Świętej w sali parafialnej przy probostwie będzie miało miejsce pobranie miary na szaty dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej Parafii.
  9. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom ze Starego Nakwasina W tym tygodniu o zadbanie o nasz kościół parafialny prosimy dalsze Panie ze Starego Nakwasina: Marię Fibingier, Marię Śledź, Alinę i Annę Ordon, Monikę Frątczak, Eugenię Panfil, Dorotę Kucińską i Krystynę Kazimierczak.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekuna, Gościa i Małego Gościa Niedzielnego oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i do zakupu kalendarza na 2020 r. wydanego przez naszą Parafię.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz