(J 11, 1-45)

(J 11, 1-45)

  1. W związku z wprowadzonym stanem epidemii, Kuria Diecezjalna w Kaliszu informuje, że Biskup Kaliski 23.03.2020 r. udzielił do odwołania wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie Diecezji Kaliskiej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św., co oznacza, że ich nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Biskup Kaliski zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez radiowe, telewizyjne lub internetowe transmisje Mszy świętych.
  2. Pamiętajmy, że w kościele liczba wiernych nie może przekroczyć 5 osób. Pozostali będą musieli opuścić świątynię. Pierwszeństwo udziału w Eucharystii mają przedstawiciele rodzin zamawiających intencje. Inni proszeni są o modlitwę w domach.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w Dębem codziennie od godz. 9.30 do 16.30, a Msza św. w różnych godzinach w ciągu dnia w intencji chorych, umierających i osoby zajmujące się chorymi oraz o powstrzymania pandemii.
  4. Czas spowiedzi wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku do 7 czerwca). Z uwagi na epidemię koronawirusa, w naszej parafii do odwołania nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961) mówi, że nawet wtedy, gdy nie ma możliwości wyspowiadania się, można uzyskać stan łaski. Warunkiem jest wzbudzenie w sobie aktu żalu doskonałego, nazywanego żalem miłości, który odpuszcza grzechy, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe. W sytuacjach wyjątkowych w sprawie skorzystania z sakramentu pokuty prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.
  5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek łączmy się duchowo z Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa i prośmy Opiekuna Zbawiciela, by z ojcowską troską wspomagał nas i wypraszał łaskę zdrowia i powstrzymanie światowej pandemii. W Pierwszy Piątek Msze św. w Dębem sprawowane będą według zamówionych intencji. Msze św. w Zborowie i w Kamieniu nie będą odprawiane. Ze względu na bezpieczeństwo, odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną w Pierwszą Sobotę są zwieszone Ogarniamy ich naszą codzienną modlitwą, a w nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej transmitowane jest przez Radio Rodzina w piątki o godz. 19.30, a Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.25.
  7. Przeżywana w naszej Parafii corocznie w Wielki Czwartek Komunia Święta Rocznicowa Dzieci przeniesiona zostanie, po uzgodnieniu z rodzicami, na inny termin.
  8. Kancelaria Parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  9. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Dębego: Mariannie Białkowskiej, Wandzie Pospiech i Mariannie Mikołajczyk oraz za ofiarę 60 zł. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny nie więcej niż 5 osób z Dębego z podanej listy̶̶: Krystynę Kwaśniewską, Agnieszkę Walczak, Ewę Marcinkowską, Renatę Dreczko, Barbarę Michalak, Dorotę Tomaszewską, Annę Nowak, Genowefę Tomaszewską i Urszulę Jakubczak.

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionej niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz