1. W dniu jutrzejszym Święto Przemienienia Pańskiego i tradycyjny odpust w Zborowie. Msze Święte w Dębem: godz. 9:00 i 16:00; w Kamieniu godz. 17:00; Uroczystość Odpustowa w Zborowie godz. 18:00. Zapraszamy Asystę, Ministrantów, Parafian i Gości do wspólnej modlitwy
  2. Także jutro – o godz. 18:30 w kościele w Liskowie – spotkanie informacyjne dla osób z naszej parafii, które w dniach 9-13 sierpnia wyruszają na Jasną Górę w pieszej pielgrzymce z liskowską Grupą Bursztynową.
  3. Dnia 8 sierpnia będziemy gościć pątników Pielgrzymki Koszalińsko-Kołobrzeskiej. (Grupa 5 i 7, każda po ok. 80 pielgrzymów). Planowany czas wejścia ok. godz. 18.30. Parafian z Biernatek, Florentyny, Morawina i Kamienia. serdecznie prosimy o przyjęcie pątników na nocleg i udzielenie im wszelkiej niezbędnej pomocy. Bóg zapłać za dar gościny
  4. 10 sierpnia, w piątek gościć będziemy pątników pielgrzymki rowerowej udającej się z Chojnic do Częstochowy. Nocować oni będą w szkole w Dębem. Planowany czas przyjazdu pielgrzymów ok. godz.16:00. Prosimy Parafian o powitanie pątników
  5. .Dożynki Gminne Morawin 2018 odbędą się 19 sierpnia i rozpoczną o godz. 15:00 Mszą św. polową na placu OSP Morawin, zaś Dożynki Gmina Żelazków odbędą się w niedzielę 26 sierpnia w Dębem. Obchody dożynek Parafialno-Sołeckich zaplanowane zostały na niedzielę 2 września. Wieniec Dożynkowy w 2018 r. przygotują Parafianie z Kobierna, zaś chleby i owoce osoby ze wszystkich miejscowości Parafii. Już teraz zapraszamy na Dożynki Parafialno-Sołeckie naszych Parafian i Gości.
  6. Na Radio Maryja i Telewizję Trwam zebrano przed kościołami w zeszłym tygodniu 148,50 zł
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: + Rafał Lubka; Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni osobom ze Starego Nakwasina: Simonie Maciak, Renacie Pawelec i Krystynie Składamy podziękowanie: Janinie Rosiak, Irenie Pawelec i Agnieszce Kaczor za ofiarę 105 zł złożoną na kwiaty:. W tym tygodniu prosimy o zadbanie o naszą świątynię kolejne osoby ze Starego Nakwasina: Urszulę Kowalską, Eugenię Woźniak, Marzenę Pasternak, Alinę Derbich, Monikę Machowską i Małgorzatę Nogaj.
  9. W przyszłą niedzielę, II miesiąca, ofiary składane przez Parafian i Gości przeznaczone są na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za dar serc i modlitwę
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna; Gościa Niedzielnego.

 

Z ufnością zawierzajmy Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Dębskiej wszystkie dzieci oraz nas na czas wypoczynku wakacyjnego Pamiętajmy o modlitwie i Mszy Świętej

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz