1. Dziś Uroczystość Zesłana Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego. Rozpoczynamy Parafialne Uroczystości Odpustowe. Porządek Mszy świętych w kościele parafialnym umieszczony jest w gablotach przed kościołami i na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków z pocztami sztandarowymi z Kamienia, Kobierna i Morawina oraz Asystę, Ministrantów, Scholę Szczygiełki, Akcje Katolicką i wszystkich naszych Parafian i Gości.
 2. Dzisiaj także II niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę w całości przeznaczone są na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za dar serc.
 3. W czwartek, 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze święte według porządku powszedniego. Różaniec Fatimski z procesją wokół świątyni parafialnej o godz. 17.15, a po wieczornej Mszy świętej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 4. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 17.00. Także w piątek po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, spotkanie Scholi Szczygiełki. Jest to także dzień wspomnienia w liturgii bł. Michała Kozala BpM i Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy z wielkim poświęceniem pełnili posługę w tutejszej parafii: Romanie Pawłowskim, który zginął rozstrzelany na początku II wojny światowej, Józefie Gołębiowskim – męczenniku z KL Auschwitz, Franciszku Nowackim – więźniu KL Dachau i Zenonie Wiewiórskim pracującym w Dębem w czasie wojny.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30. Zapraszamy także osoby, które pragną zaangażować się w życie Kościoła w naszym Parafialnym Oddziale Akcji Katolickiej.
 6. Informujemy, że Msza Święta na cmentarzu parafialnym w Dębem sprawowana będzie w pierwszą niedzielę miesiąca 4 sierpnia o godz. 00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Od niedzieli 30 czerwca ulega zmianie niedzielny harmonogram Mszy św.: Dębe godz. 8.00, 12.30; Zborów 9.30; Kamień 10.45.
 8. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkom Rady Sołectwa w Dębem za uporządko-wanie mogił kapłańskich i żołnierskich na cmentarzu parafialnym w Dębem oraz za złożone tam kwiaty.
 9. 22 czerwca, nasza Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Informacje i zapisy u Duszpasterzy.
 10. Przypominamy, że do 15 czerwca przyjmowane są zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę do sanktuariów maryjnych w Polsce płn.-wsch. i do Wilna, która planowana jest w dniach od 25 do 28 lipca. Opłata za jedną osobę wynosi 580 zł. Przyjmowane są także zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
 11. W gablotach przed kościołami i na stronie internetowej zamieszczony jest wykaz prac, które zrealizowane zostały w naszej parafii od 2017 r do maja 2019 r. Tam także znajduje się lista najpotrzebniejszych prac przewidzianych do realizacji w najbliższych miesiącach.
 12. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Młynisk: Natalii Ciemcia, Wacławowi Ciemcia, Edycie Gąsiorek, Czesławowi Pośpiechowi oraz za złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 40 zł. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy Panie z Gór Zborowskich: Annę Zaćmińską, Magdalenę Zaćmińską, Genowefę Pogodzińską, Izabelę Śmieszniak, Danutę Skonieczną, Eleonorę Krupińską, Małgorzatę Trzeciak.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa. 

Ks.Sławomir Kęszka

Proboszcz