1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  2. Dobiega końca peregrynacja Pani Dębskiej w kopii Jej Cudownego Wizerunku w Zborowie i Krysinie. Wszystkich mieszkańców Zborowa i Krysina zapraszamy na uroczystą Eucharystię w Ich intencji do kościoła parafialnego w nadchodzącą środę 20 listopada o godz. 18.00. Parafian z Gór Zborowskich zapraszamy w sobotę 23 listopada do świątyni parafialnej na Mszę św. o godz. 18.00, po której nastąpi przekazanie Obrazu Nawiedzenia Rodzinom z tej miejscowości.
  3. Spotkanie Scholii Szczygiełki w piątek po wieczornej Mszy Świętej, a spotkanie ministrantów w w sobotę o godz. 14.00.
  4. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to koniec roku liturgicznego oraz Święto Patronalne Akcji Katolickiej w Polsce. Członków i sympatyków Akcji Katolickiej z naszej Parafii zapraszamy na Mszę Świętą w sobotę o godz. 18.00.
  5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana +Aniela Woźniak. Obejmijmy Ją i wszystkich naszych zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…”.
  6. W ubiegłą, II niedzielę miesiąca, na tzw. tacę inwestycyjną na potrzeby naszej Parafii złożono 4.610 zł, a anonimowi Darczyńcy na opłacenie prac wykonanych w naszej świątyni przekazali 100 dolarów i 650 zł. Bóg zapłać za modlitwy i dary serc.
  7. Przypominamy, że na podstawie obowiązującej od 1959 roku Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych także na naszym cmentarzu parafialnym miejsca grobowe są zastrzeżone prawnie tylko na 20 lat. Po upływie tego czasu, gdy nie zostanie odnowiona umowa dzierżawna z uiszczoną opłatą na kolejne 20 lat, miejsca dotychczas istniejących grobów wydzierżawiane będą innym osobom. Przypominamy zatem o konieczności wnoszenia opłat dzierżawnych za miejsce na cmentarzu po ustalonych przepisem 20 latach od pochówku.
  8. W dalszym ciągu prosimy, by śmieci, które podlegają segregacji (miedzy innymi: kartony po zniczach i folie, niepotrzebne znicze i wypalone wkłady) były zabierane z cmentarza ze względu na rosnące koszty ich wywozu. Za pierwsze dwa tygodnie listopada koszty te wynoszą 6.500 zł. Przypominamy o tym, by zwiędłe kwiaty cięte i doniczkowe z ziemią (ale bez doniczek) składać obok kontenera na śmieci ponieważ zostaną one wywiezione osobnym transportem.
  9. Dziękujemy za posprzątanie świątyni parafialnej w Dębem osobom z Kolonii Dębe: Anecie Osuch, Grażynie Klimińskiej i Paulinie Krzywda oraz za ofiarę 120 zł, do której dołożyli się: Marek Tyc, Urszula Witczak, Teresa Durman, Dorota i Maria Bartosz i Jolanta Kucharyszyn. W najbliższą sobotę prosimy o zadbanie o kościół parafialny panie z Kobierna i Frankowizny: Mariannę Niewieś, Stanisławę Pogorzelec, Halinę Kamińską, Renatę Pasternak, Grażynę Dąbrowską, Marię Gałczyńską i Katarzynę Klepanda.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i do zakupu kalendarza na 2020 r. wydanego przez naszą Parafię.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy `Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.