(Mt 25,1–13)

(Mt 25,1–13)

  1. W związku z trwającą epidemią koronawirusa Administrator Apostolski abp G. Ryś przedłużył do dnia 29 listopada br. udzieloną wcześniej dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym na jej terenie. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup przypomina o trwaniu w modlitewnej łączności duchowej ze wspólnotą Kościoła przez nadawane „na żywo”− a nie odtwarzane – transmisje Mszy św. radiowe, telewizyjne i internetowe, a także zachęca do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
  2. Przypominam, że względu na obostrzenia pandemiczne spotkania z Rodzicami i Dziećmi, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej oraz z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania są chwilowo zawieszone.
  3. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  4. Także dzisiaj, w trzecią niedzielę listopada − w Światowym Dniu Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, módlmy się za tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń w wypadkach na drogach i za ich bliskich przeżywających z tego powodu różnorodne tragedie.
  5. W najbliższą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to koniec roku liturgicznego oraz Święto Patronalne Akcji Katolickiej w Polsce.
  6. Zachęcam, by w kościele parafialnym uczestniczyć we Mszy św. w poniedziałek 23 listopada o godz. 18.00 lub łączyć się duchowo przez transmisję nadawaną przez Telewizję Internetową „Dom Józefa” i Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej, które gościć będziemy w Dębem.
  7. W minionych tygodniu odszedł do Pana +Jan Gałęski. Obejmijmy Jego oraz naszych zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  8. W dalszym ciągu proszę by śmieci, które podlegają segregacji (miedzy innymi: kartony po zniczach, folie i wypalone wkłady) były zabierane z cmentarza, a także przypominam o tym by – wzorem ubiegłego roku− zwiędłe kwiaty cięte i doniczkowe z ziemią (ale bez doniczek) składać obok kontenera na śmieci ponieważ zostaną one wywiezione osobnym transportem. Woda na cmentarzu na czas jesienno-zimowy zakręcona zostanie jutro, 16 listopada.
  9. Dziękuję za posprzątanie naszej dębskiej świątyni osobom z Florentyny: Alinie Matysiak, Danucie i Karolinie Gąsior oraz za ofiarę 60 złotych, do której dołożyła się Paulina Olszewska. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Florentyny: Danutę Góralczyk, Irenę Matuszak, Krystynę Dryka, Elżbietę Florczak i Annę Wawrzonek.
  10. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego oraz zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. Wszystkie ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

 Ks. Sławomir Kęszka