(Mt 25,1–13)

(Mt 25,1–13)

  1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowany przez Polską Sekcję Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W tym roku kierujemy uwagę ku prześladowanym i wypędzanym chrześcijanom z Republiki Środkowoafrykańskiej. To najbiedniejszy kraj Afryki. Dochodzi tam do aktów dyskryminacji i brutalnych ataków, w tym zabójstw odwetowych między społecznościami. Módlmy się, aby żyjący tam chrześcijanie trwali w wierze i nie ustawali w trudzie dialogu, który może dawać nadzieję i pokój.
  2. Ogłoszone zostały przez władze państwowe nowe obostrzenia obowiązujące na terenie całego kraju, w tym także limity wiernych znajdujących się podczas liturgii w kościele. Uzależnione są one od powierzchni świątyni. Przy zachowaniu wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa, na jedną osobę przypada co najmniej 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Tym wszystkim wiernym, którzy korzystają z dyspensy udzielonej do dnia 15 listopada przez Administratora Apostolskiego abpa G. Rysia przypominam o trwaniu w modlitewnej łączności duchowej ze wspólnotą Kościoła przez nadawane „na żywo”− a nie odtwarzane – transmisje Mszy św. radiowe, telewizyjne i internetowe.
  3. W środę Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w kościele parafialnym o godz.8.00, 10.00 i 12.00. Środowa Nowenna do Matki Bożej Dębskiej o godz. 9.45. Różaniec w intencji Ojczyzny o 11.30. Pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flag biało-czerwonych.
  4. Ze względu na obostrzenia pandemiczne spotkania z Rodzicami i Dziećmi, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej oraz z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania są chwilowo zawieszone.
  5. Przypominam, że modlitwa za zmarłych w wypominkach rocznych rozpocznie się od niedzieli 15 listopada.
  6. Koszty wywozu śmieci z cmentarza parafialnego za październik i pierwszy tydzień listopada wyniosły ponad 9 tys. złotych. Dlatego proszę o zabieranie ze sobą z cmentarza śmieci, które podlegają segregacji (miedzy innymi: kartony i folie po zniczach oraz wypalone wkłady), gdyż w obecnych warunkach naszej parafii nie stać na opłacenie tak dużych kosztów ich wywozu. Ze względu na okres jesienno-zimowy woda na cmentarzu zakręcona zostanie 16 listopada.
  7. Już dzisiaj informuję, że 23 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym gościć będziemy Telewizję Internetową „Dom Józefa” i Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.
  8. Dziękuję za posprzątanie naszej dębskiej świątyni osobom z Florentyny: Darii i Martynie Amborskim oraz Dorocie Wojtaszek, a także za złożoną na potrzeby kościoła ofiarę 60 zł. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Florentyny: Marzenę Bartosik, Krystynę Kryszak, Barbarę, Grażynę i Anetę Krupińskie, Anetę Przybylską, Katarzynę Olejniczak, Alinę Matysiak, Paulinę Olszewską, Danutę Gąsior i Małgorzatę Jakóbek.
  9. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego oraz zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. Wszystkie ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

 

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

 Ks. Sławomir Kęszka