1. Z racji II niedzieli miesiąca tzw. taca inwestycyjna przeznaczona jest jak zwykle na potrzeby prac zrealizowanych i planowanych w Parafii. Bóg zapłać za modlitwy i dary serc dla naszej wspólnoty.
 2. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowany przez Polską Sekcję Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Tematem wiodącym tegorocznego Dnia jest aktualna sytuacja chrześcijan w Sudanie Południowym. Obejmijmy Ich modlitwą, by nadal umieli swoją postawą dawać świadectwo wierności Temu, w którego imię przyjęli Chrzest święty.
 3. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte:
 • w Dębem o godz. 8.00 i o godz. 12.00 – za Ojczyznę w 101. rocznicę odzyskania Niepodległości (po Eucharystii modlitwa przy pomniku Księży-Męczenników pracujących w XX w. w naszej parafii);
 • w Zborowie o godz. 9.30;
 • w Kamieniu o godz. 10.45.

Przypominamy o wywieszeniu w tym dniu przed domami flag biało-czerwonych.

 1. W piątek po wieczornej Eucharystii spotkanie Scholii Szczygiełki.
 2. W ostatnim czasie anonimowi Darczyńcy złożyli 100 zł na wykonane i trwające prace w naszej świątyni. Bóg zapłać za dar serc.
 3. Już dzisiaj informujemy, że 6 grudnia podczas uroczystości odpustowej w Kamieniu będzie miało miejsce poświęcenie niedawno odnowionej tamtejszej świątyni.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana +Marianna Obejmijmy Ją i wszystkich naszych zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…”.
 5. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy od niedzieli 17 listopada.
 6. Informujemy, że na podstawie obowiązującej od 1959 roku Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych także na naszym cmentarzu parafialnym miejsca grobowe są zastrzeżone prawnie tylko na 20 lat. Po upływie tego czasu, gdy nie zostanie odnowiona umowa dzierżawna z uiszczoną opłatą na kolejne 20 lat, miejsca dotychczas istniejących grobów wydzierżawiane będą innym osobom. Przypominamy zatem o konieczności wnoszenia opłat dzierżawnych za miejsce na cmentarzu po ustalonych przepisem 20 latach od pochówku.
 7. W dalszym ciągu prosimy, by śmieci, które podlegają segregacji (miedzy innymi: kartony po zniczach i folie, niepotrzebne znicze i wypalone wkłady) były zabierane z cmentarza ze względu na rosnące koszty ich wywozu. Zwiędłe kwiaty cięte i doniczkowe z ziemią (ale bez doniczek) prosimy składać obok kontenera na śmieci. Zostaną one wywiezione osobnym transportem. Pamiętajmy o zachowaniu porządku przy mogiłach bliskich.
 8. Dziękujemy za posprzątanie świątyni parafialnej w Dębem osobom z Kolonii Dębe: Sylwii Biniek z córką Niną i Bożenie Kurek oraz za ofiarę 100 zł. na kwiaty, do której dołożyły się: Wanda Goral, Wacława Rosińska i Agata Gruszka. W najbliższą sobotę prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby: Anetę Osuch, Józefę, Marię i Dorotę Bartosz, Danutę Kądzielską, Paulinę Krzywda, Grażynę Klimińską, Teresę Durman i Marka
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i do zakupu kalendarza na 2020 r. wydanego przez naszą Parafię.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz