1. Serdeczne dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w wierze w Jezusa Zmartwychwstałego przeżyli Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Swoją wdzięczność wyrażamy Komendantowi i Policjantom z Komendy ze Stawiszyna, którzy pełniąc służbę przy cmentarzu parafialnym w Dębem zapewniali nam bezpieczeństwo.
 2. W poniedziałek 4 listopada przypada w liturgii wspomnienie św. Karola Boromeusza, żyjącego w XVI wieku arcybiskupa Mediolanu. Był to dzień imienin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Za przyczyną Świętego i przez orędownictwo św. Jana Pawła, prośmy o coraz lepsze poznawanie Jezusa Chrystusa, „kochając drugiego człowieka takiego, jakim on jest”. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.
 3. Przypominamy, że w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych można uzyskać codziennie odpust zupełny dla jednego zmarłego, spełniając następujące warunki: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej oraz brak przywiązania do grzechu, modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolna w intencjach Ojca Świętego.
 4. W Oktawie Wszystkich Świętych w Dębem Różaniec z wypominkami: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. W środę modlić się będą osoby z Akcji Katolickiej z naszej Parafii. Całoroczne wypominki za zmarłych można jeszcze złożyć w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.
 5. Już dzisiaj przypominamy, że w poniedziałek, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w tym dniu: w Dębem o godz. 8.00 i 12.30 – za Ojczyznę; w Zborowie o godz. 9.30; w Kamieniu o godz. 10.45. Pamiętajmy o uczestnictwie w Eucharystii, modlitwie za poległych i w intencji zażegnania wszelkich podziałów, które dzielą ludzi w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy w tym dniu o wywieszeniu przed domami flag biało-czerwonych.
 6. W piątek o godz. 16.30 spotkanie ministranckie a po wieczornej Eucharystii spotkanie Scholii Szczygiełki.
 7. Odwiedziny u chorych z posługa sakramentalną w sobotę, 9 listopada: ksiądz Proboszcz od godz.14.30, ksiądz Mariusz od godz.9.00.
 8. Anonimowi Darczyńcy złożyli 250 zł na wykonane i trwające prace w naszej świątyni. Bóg zapłać za dar serc.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana – +Arkadiusz Skowroński. Obejmijmy Jego i naszych zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…”.
 10. Na Radio Maryja i Telewizję Trwam złożono do puszek przed kościołami 212 zł.
 11. Niezmiennie prosimy, by śmieci, które podlegają segregacji (miedzy innymi: kartony po zniczach i folie, niepotrzebne znicze i wypalone wkłady) były zabierane z cmentarza ze względu na rosnące koszty ich wywozu. Tylko za październik wyniosły one 5 tys. zł. O kosztach wywozu śmieci za miesiąc listopad poinformujemy Parafian w najbliższym czasie. Pamiętajmy o zachowaniu porządku przy mogiłach bliskich.
 12. Dziękujemy za posprzątanie świątyni parafialnej w Dębem paniom z Kolonii Dębe: Eugenii Wożniak i Małgorzacie Nogaj, która ofiarowała też kwiaty oraz za złożoną przez obie Panie ofiarę 50 zł. W najbliższą sobotę prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze panie z Kolonii Dębe: Bożenę Kurek, Wacławę Rosińską, Agatę Gruszka, Teresę Hancyk, Sylwię Biniek, Małgorzatę Kiernicką, Katarzynę Kiernicką, Wandę Goral i Zbigniewa Marczaka.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i do zakupu kalendarza na 2020 r. wydanego przez naszą Parafię. Jest także do nabycia kalendarz Diecezji Kaliskiej na 2020 rok w cenie 6 złotych.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy  Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz