1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz rodziny Jóźwiaków z Kamienia poszkodowanych na skutek pożaru. Zebrano 3.810 złotych. Podziękowania kierujemy także wobec Panów sołtysów z Dębego, Kamienia i Zborowa, którzy przeprowadzili kwestę. Bóg zapłać.
 2. Dziś po Mszach Świętych będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Po Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 3. W nadchodzącym tygodniu I Czwartek i I Piątek miesiąca. W I Piątek Spowiedź św.: Zborów15:45; Kamień: 16.30; Dębe: 17.30.
 4. W najbliższą niedzielę na cmentarzu parafialnym o godz. 15.00 Msza Święta za zmarłych Kapłanów, Dobrodziejów oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin tam spoczywających. O godz. 14.30 Różaniec Święty z wypominkami za zmarłych. Po Eucharystii nastąpi poświęcenie odnowionych mogił kapłanów i dobrodziejów parafii Dębe. Dobrowolne ofiary za zmarłych można składać w tygodniu w godzinach urzędowania Kancelarii, po Mszach Świętych wieczornych oraz na cmentarzu parafialnym od godz. 14.00.
 5. Dnia 30 lipca gościć będziemy pątników Pielgrzymki Promienistej z Gniezna do Częstochowy, którzy nocować będą w szkole w Dębem. Planowany czas wejścia pielgrzymów ok. godz.18:30. Prosimy Parafian o powitanie pątników.
 6. Przypominamy, że w dniach 9-13 sierpnia będzie miała miejsce piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Liskowa – Grupa Bursztynowa. Szczegóły i zapisy u ks. Mariusza.
 7. Dożynki Parafialno-Sołeckie 2019 odbędą się w niedzielę 15 sierpnia. Wieniec Dożynkowy przygotują Parafianie z Morawina, zaś chleby i owoce osoby ze wszystkich miejscowości Parafii. Już teraz zapraszamy na Dożynki Parafialno-Sołeckie naszych Parafian i Gości.
 8. W dalszym ciągu trwają prace konserwatorskie ołtarza głównego z Cudownym wizerunkiem Matki Bożej ze szczygłem. Dziękujemy za modlitwy oraz ofiary pieniężne składane na ten cel. Trwają także prace konserwatorskie mogił kapłańskich: ks. Franciszka Nowackiego, ks. Czesława Harwasa oraz dobrodziejów Kościoła Parafialnego w Dębe – Rodziny Repphanów.
 9. Msza św. z Nowenną za zmarłych sprawowana jest w każdy piątek. Natomiast w każdą środę polecane są Bogu, przez wstawiennictwo MB Dębskiej, intencje błagalne i dziękczynne. Wypisać je można na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła parafialnego i złożyć je wraz z ofiarą do przeznaczonej na ten cel skarbony lub przynieść do biura parafialnego.
 10. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
 11. W Kancelarii parafialnej są do odbioru płyty z I Komunii św.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Zbigniew Mikołajczyk. Polecajmy Jego i naszych drogich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…
 13. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny, prosimy Panie z Biernatek: Ewę Jarczyńską, Annę Kolińską, Agatę Klepanda, Beatę Jaworską, Liliannę Kmiecik, Mariolę Owczarek, Iwonę Sobczak, Agnieszkę Wypych i Ewę Zymer.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna i Gościa Niedzielnego.
 15. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks.Sławomir Kęszka

Proboszcz