1. Dziś kwesta przed kościołami na rzecz pomocy Rodzinie z Kamienia poszkodowanej na skutek pożaru. Za złożone datki składamy staropolskie Bóg zapłać.
  2. Informujemy, że na początku ubiegłego tygodnia p. Dariusz Krakus ukończył – nieodpłatnie, na rzecz parafii – konserwację mebli w zakrystii, wykonanych przed laty przez jego ojca p. Jerzego Krakusa.
  3. Z racji przypadającego 25 lipca święta Patrona Kierowców i Podróżujących – Świętego Krzysztofa, w najbliższy czwartek i sobotę po Mszy św. wieczornej oraz w nadchodzącą niedzielę po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. Dnia 30 lipca gościć będziemy pątników Pielgrzymki Promienistej z Gniezna do Częstochowy, którzy nocować będą w szkole w Dębem. Planowany czas wejścia pielgrzymów ok. godz.18:30. Prosimy Parafian o powitanie pątników.
  5. Przypominamy, że w dniach 9-13 sierpnia będzie miała miejsce piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Liskowa – Grupa Bursztynowa. Szczegóły i zapisy u ks. Mariusza.
  6. Dożynki Parafialno-Sołeckie 2019 odbędą się w niedzielę 15 sierpnia. Wieniec Dożynkowy przygotują Parafianie z Morawina, zaś chleby i owoce osoby ze wszystkich miejscowości Parafii. Już teraz zapraszamy na Dożynki Parafialno-Sołeckie naszych Parafian i Gości.
  7. Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w II niedzielę miesiąca. Zebrano 3100 zł. Pieniądze przeznaczone będą na pokrycie kosztów prowadzonych w dalszym ciągu prac konserwatorskich ołtarza głównego z Cudownym wizerunkiem Matki Bożej ze szczygłem.
  8. Msza św. z Nowenną za zmarłych sprawowana jest w każdy piątek. Natomiast w każdą środę polecane są Bogu, przez wstawiennictwo MB Dębskiej, intencje błagalne i dziękczynne. Wypisać je można na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła parafialnego i złożyć je wraz z ofiarą do przeznaczonej na ten cel skarbony lub przynieść do biura parafialnego. Zachęcamy do modlitwy za siebie i za inne osoby żyjące, bowiem modlitwa za żyjących otwiera nam oczy na ludzkie potrzeby. Bywa tak, że rzeczywiście, nie wiemy jak pomóc sobie i komuś, czy jak dziękować za otrzymane łaski. Miejmy świadomość, że to jedno możemy zawsze czynić – pomodlić się w środowej nowennie za przyczyną MB Dębskiej, naszej Opiekunki i Nauczycielki.
  9. Z ufnością zawierzajmy Bożej Opatrzności wszystkie dzieci oraz nas samych w czasie wakacyjnego wypoczynku. Starajmy się przeżywać go z Bogiem, pamiętając o modlitwie i Mszy świętej.
  10. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
  11. Przypominamy, że kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy św.
  12. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy Panie z Biernatek: Katarzynę Ławniczak, Mariannę Czapską, Anitę Schewer, Elżbietę Dominiak, Mirosławę Marczak, Joannę Kabacik, Beatę Kowalczyk, Annę Ankiel, i Urszulę Warszowską.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  14. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.

   

  Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

  Ks.Sławomir Kęszka

  Proboszcz