1. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Modlitwami i ofiarami wspierajmy naszą Parafię. W dalszym ciągu trwają prace konserwatorskie ołtarza głównego z Cudownym wizerunkiem Matki Bożej ze szczygłem. Pieniądze zebrane w dniu dzisiejszym w całości przeznaczone będą na ten cel. W minionym tygodniu od anonimowych Darczyńców złożono na prowadzone prace 300 zł.
 2. Dzisiaj też Festyn Rodzinny w Biernatkach, a za tydzień w Morawinie. Wspólnie z organizatorami zapraszamy naszych Parafian i Gości.
 3. Przypominamy, że od 9 do 13 sierpnia będzie miała miejsce piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Liskowa – Grupa Bursztynowa. Szczegóły i zapisy u Księdza Mariusza. Zapraszamy do pielgrzymowania do naszej Matki i Królowej – Pani Częstochowskiej.
 4. Msza św. z Nowenną za zmarłych sprawowana jest w każdy piątek. Natomiast w każdą środę polecane są Bogu, przez wstawiennictwo MB Dębskiej, intencje błagalne i dziękczynne. Wypisać je można na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła parafialnego i złożyć je wraz z ofiarą do przeznaczonej na ten cel skarbony lub przynieść do biura parafialnego. Zachęcamy do modlitwy za siebie i za inne osoby żyjące bowiem modlitwa za żyjących ludzi otwiera nam oczy na nasze ludzkie potrzeby. Bywa tak, że rzeczywiście, nie wiemy jak pomóc sobie i komuś, czy jak dziękować za otrzymane łaski. Miejmy świadomość, że to jedno możemy zawsze czynić – pomodlić się w środowej nowennie za przyczyną MB Dębskiej, naszej Opiekunki i Nauczycielki.
 5. Za tydzień w niedzielę przed kościołami w Dębem i Zborowie będzie przeprowadzona kwesta do puszek na rzecz jednej z rodzin z Kamienia, która 29 czerwca b.r. straciła mienie na skutek pożaru. Kwestę przeprowadzi Sołtys Kamienia – p. Ryszard Wypych.Mieszkańcy Kamienia wsparli już tą Rodzinę wcześniej.
 6. Z ufnością zawierzajmy Bożej Opatrzności wszystkie dzieci oraz nas samych w czasie wakacyjnego wypoczynku. Starajmy się przeżywać go z Bogiem, pamiętając o modlitwie i Mszy świętej.
 7. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
 8. Przypominamy, że kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy św.
 9. Wieniec dożynkowy na Dożynki Parafialno-Sołeckie, które odbędą się 15 sierpnia, przygotowują nasi Parafianie z Morawina.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Bystrka i Korku: Beacie Wojciechowskiej, Ewie Goral, Annie Tułacz, Marii Chabierskiej oraz za ofiarowane kwiaty. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy osoby dalsze osoby z Bystrka i Korku: Monikę Maciejewską, Jolantę i Jerzego Bzderek, Marię Piasecką, Dorotę Chrzanowską, Danutę Włodarską, Małgorzatę Górską, Henrykę Pasternak, Alinę Boh, Lucynę Kliber, Zdzisława Mikołajczyka, p. Maciejewską i p. Zdunek.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 12. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks.Sławomir Kęszka

Proboszcz