1. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i modlitwę podczas Odpustu w Zborowie i Kamieniu. Podziękowanie kierujemy do: Asysty, Druhów Strażaków, Orkiestry OSP Kamień, Ministrantów, Dzieci sypiących kwiatki, Parafian oraz Gości.
  2. Rozpoczęły się wakacje. Z ufnością zawierzajmy Bożej Opatrzności wszystkie dzieci oraz nas samych na czas wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy radosnych, bezpiecznych wakacji. Starajmy się przeżywać je z Bogiem, pamiętając o modlitwie i Mszy Świętej.
  3. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek w Bazylice Świętego Józefa modlitwa w intencji Rodzin i obrony poczętego życia. Początek o godz. 17.00. W Pierwszy Piątek zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na wspólną modlitwę i Msze św. w naszej parafii: Zborów – godz.15:45; Kamień – godz.16:30; Dębe – godz. 18:00. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą.
  4. Od 9 do 13 sierpnia będzie miała miejsce piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Liskowa – Grupa Bursztynowa. Szczegóły i zapisy u Księdza Mariusza. Zapraszamy do pielgrzymowania do naszej Matki i Królowej – Pani Częstochowskiej.
  5. Przypominamy, że od niedzieli 30 czerwca zmiana niedzielnego harmonogram Mszy św.: Dębe – godz. 8.00, 12.30; Zborów – 9.30; Kamień – 10.45. Biuro parafialne czynne: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św.
  6. Msza św. na cmentarzu w Dębem sprawowana będzie 4 sierpnia o godz. 00.
  7. Zakończyły się prace remontowe pokrycia dachowego na probostwie, a z początkiem lipca rozpoczną się prace konserwatorskie Ołtarza Głównego z Cudownym wizerunkiem Matki Bożej ze Szczygłem. Ponawiamy prośby o modlitwę i o wsparcie finansowe tego dzieła. Suma pieniędzy zebrana na ten cel od zeszłego tygodnia nie uległa zmianie i stanowi tacę z II niedzieli czerwca 5.320 zł; Ksiądz Proboszcz ofiarował z prowadzonych przez siebie poza parafią Rekolekcji 4.150 zł.; ofiary anonimowych Darczyńców 1.000 zł.; ofiary złożone do skarbony przy obrazie MB Dębskiej 900 zł; Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych 800 zł. Poza tym Rodzice Dzieci Komunii Rocznicowej złożyli ofiarę 980 zł., która przeznaczona została na obraz do ołtarza i nowe oświetlanie w kaplicy przy prezbiterium.
  8. Z dniem 5 lipca 2019 r. Msza św. z Nowenną za zmarłych sprawowana będzie w każdy piątek. W każdą środę, od 3 lipca, polecane będą Bogu przez wstawiennictwo MB Dębskiej intencje błagalne i dziękczynne. Wypisać je można na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła parafialnego i złożyć je wraz z ofiarą do przeznaczonej na ten cel skarbony lub przynieść do biura parafialnego. Modlitwa za innych żyjących ludzi otwiera nasze oczy na ich potrzeby. Bywa tak, że rzeczywiście nie wiemy, jak pomóc komuś lub samemu dziękować za otrzymane łaski, ale to jedno możemy zawsze czynić – pomodlić się w środowej nowennie za przyczyną MB Dębskiej, naszej Opiekunki i Nauczycielki.
  9. Dzisiaj przed Kościołami zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizję Trwam.
  10. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
  11. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Beznatki: Stefani Zdunek, Janinie Perlińskiej, Irenie Gałęskiej, Krystynie Gałęskiej, Krystynie Masztalerz, Kazimierze Kołodziejczyk, Emilii Molka, Sylwii Kurdyk i Zofii Pawlak oraz za ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy kolejne osoby z Beznatki: Ewę Ukleja, Mariolę Hancyk, Annę Trzeciak, Zofię Dulas, Renatę Witczak, Edytę Kurdyk, Elżbietę Frątczak, Leokadię Grzybowską i Henrykę Witczak.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
  13. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks.Sławomir Kęszka