1. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i modlitwę podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Podziękowanie kierujemy do Parafian, Orkiestry z Kamienia, Pocztów Sztandarowych, Druhów Strażaków z Kamienia i Morawina, Asysty, Ministrantów, Dzieci – w tym Dzieci Pierwszokomunijnych –  i Komunii Rocznicowej.
  2. Dziś w niedzielę Odpust w Zborowie. O godz.9:30 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy Asystę, Dziewczynki sypiące kwiaty, Ministrantów, Dzieci Pierwszokomunijne i Komunii Rocznicowej oraz wszystkich Parafian i Gości.
  3. Przez całą Oktawę Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. Na zakończenie Oktawy, w czwartek 27 czerwca, poświęcenie ziół, kwiatów i pierwocin zbóż.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma Odpustowa w Kamieniu o godz. 18:00 z procesją do 4 ołtarzy. Zapraszamy Asystę, Orkiestrę OSP Kamień, Strażaków, Ministrantów, Dzieci Pierwszokomunijne i Komunii Rocznicowej oraz wszystkich Parafian i Gości.
  5. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: +Władysław Obejmijmy Jego i naszych bliskich zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  6. Rozpoczął się czas wakacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech będzie on dla wszystkich czasem zbliżenia do Boga. Szczególnie pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.
  7. Od niedzieli 30 czerwca zmiana niedzielnego harmonogram Mszy św.: Dębe – godz. 8.00, 12.30; Zborów – 9.30; Kamień – 10.45. Biuro parafialne czynne: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św.
  8. Informujemy, że Msza św. na cmentarzu w Dębem sprawowana będzie 4 sierpnia o godz. 00.
  9. Rozpoczęły się prace remontowe pokrycia dachowego na probostwie, a pod koniec czerwca rozpoczną się prace konserwatorskie Ołtarza Głównego z Cudownym wizerunkiem Matki Bożej ze Szczygłem. Prosimy o modlitwę i o wsparcie finansowe tego dzieła. Dotychczas na ten cel zebrano: taca z II niedzieli czerwca 5.320 zł, Ksiądz Proboszcz ofiarował z prowadzonych przez siebie poza parafią Rekolekcji 4.150 zł.; ofiary anonimowych Darczyńców 1.000 zł.; ofiary złożone do skarbony przy obrazie MB Dębskiej 900 zł; Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych 800 zł. Poza tym Rodzice Dzieci Komunii Rocznicowej złożyli ofiarę 980 zł., która przeznaczona została na obraz do ołtarza i nowe oświetlanie w kaplicy przy prezbiterium.
  10. Z dniem 1 lipca 2019 r. Msza św. z Nowenną za zmarłych sprawowana będzie w każdy piątek. W każdą środę polecane będą Bogu przez wstawiennictwo MB Dębskiej intencje błagalne i dziękczynne. Wypisać je można na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła parafialnego i przynieść do biura parafialnego w czasie wakacji do poniedziałku każdego tygodnia.
  11. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
  12. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Gór Zborowskich: Kamili Pogodzińskiej, Jolancie Noworolnik i Milenie Krupińskiej oraz za ofiarę 75 zł na kwiaty, do której dołożyła się Eleonora Krupińska. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy osoby z Beznatki: Stefanię Zdunek, Janinę Perlińską, Irenę Gałęską, Krystynę Gałęską, Krystynę Masztalerz, Kazimierę Kołodziejczyk, Emilię Molka, Sylwię Kurdyk i Zofię Pawlak.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
  14. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks.Sławomir Kęszka