(Mt 5,1-12a)

(Mt 5,1-12a)

  1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Ze względu na obostrzenia wprowadzone przez władze państwowe cmentarz parafialny jest zamknięty. Msze Święte za zmarłych, z podziałem na poszczególne miejscowości w Parafii, sprawowane są w kościele w Dębem według rozkładu podanego w zeszłym tygodniu. Ofiary z tacy przeznaczone zostaną na bieżące potrzeby Parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Zachęcam do modlitwy za zmarłych. Wypominki oktawalne i roczne przyjmowane są dzisiaj w Dębem w kruchcie kościelnej, a w kościołach filialnych przy wyjściu. Kartki wypominkowe złożyć można także w tygodniu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  3. Jutro wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Polecamy Miłosiernemu Bogu wszystkich wiernych zmarłych, którzy odeszli do wieczności. Różaniec z wypominkami w oktawie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 11.25. Modlitwa za zmarłych w wypominkach rocznych rozpocznie się od 14 listopada.
  4. Ze względu na pandemię Ojciec Święty Franciszek rozszerzył na cały listopad możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, który do tej pory można było uzyskać tylko w oktawie Wszystkich Świętych (warunki: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych). Osoby starsze, chore i nie mogące z powodu obostrzeń sanitarnych opuścić miejsca pobytu, mogą uzyskać odpust zupełny przez uczestnictwo we Mszy Św. za pomocą środków społecznego przekazu, przyjęcie komunii duchowej i odmówienie modlitwy za Zmarłych (Różaniec, Koronka lub inna modlitwa przed wizerunkiem Pana Jezusa lub Maryi) lub wypełnienie uczynków miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swych cierpień, a kiedy będzie to możliwe przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii Świętej.
  5. W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza i imieniny księdza Diakona. Życzymy Jemu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Dębskiej.
  6. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W I Czwartek w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia. W I Piątek w kościele w Dębem wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 do 17.00; w tym czasie będzie można przystąpić do Sakramentu pokuty i pojednania. W Pierwszą Sobotę ze względu na epidemię odwiedziny u starszych i chorych tylko w nagłych wypadkach.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana – +Julian Kądzielski. Obejmijmy Jego i naszych zmarłych modlitwą – „Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…”.
  8. Na cmentarzu parafialnym zakończone zostały prace konserwatorskie dwóch nagrobków: Nestora Czartkowskiego, uczestnika powstania listopadowego i Stanisława Wiktora Briegera, powstańca z 1863 roku.
  9. Dziękuje za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Biernatek: Beacie i Małgorzacie Kowalczyk i Markowi Kowalczykowi oraz za ofiarę 60 zł, do której dołożyła się Iwona Czarnecka. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o kościół parafialny osoby z Florentyny: Mariannę Jagielską, Annę Wawrzyniak, Dorotę Wojtaszek, Irenę Pilas, Małgorzatę Amborską, Teresę Dominiak, Aurelię Wawrzyniak i Edwarda Stasiaka.
  10. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego oraz zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. Wszystkie ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

Parafianom i Gościom życzę zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

 

Ks. Sławomir Kęszka