1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W osobach mędrców ze Wschodu, ówczesny świat nowonarodzonemu Królowi wszechświata złożył pokłon i ofiarował dary. Jezus, posłany przez Ojca na świat, objawił się jako Zbawiciel całego stworzenia. Przeżywając dzisiejszą uroczystość, obchodzoną w Kościele od IV wieku, przyjrzyjmy się własnej relacji z Panem Bogiem i zastanówmy się jak każdy z nas stara się przyjmować Jezusa jako Zbawiciela. Podczas Mszy Świętych błogosławimy kredę, którą można przynieść ze sobą z domu lub nabyć u ministrantów przed kościołami. Przypominamy, że zgodnie z tradycją kreślone nią pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara z cyfrą roku Pańskiego 2019 dają wyraz temu, że tak jak mędrcy ze Wschodu i my cieszymy się z odnalezienia Chrystusa, ale litery te jednak są także pierwszymi literami łacińskich słów: Christus mansionem benedicat, które wyrażają prośbę o to, aby Chrystus błogosławił nasz dom.
  2. Dziś także o godz. 12.30. w Narodowym Sanktuarium Św. Józefa uroczysta Msza św. kończąca Nadzwyczajny Rok Św. Józefa Kaliskiego.
  3. W przypadającym dzisiejszej niedzieli Misyjnym Dniu Dzieci szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy, misjonarki i dzieci w krajach misyjnych.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii .Do tej pory byliśmy u 410 rodzin, nie przyjęło nas 7 rodzin. Wszystkich polecamy dobremu Bogu. Niech Boże błogosławieństwo, przez wspólną modlitwę, umocni wiarę w naszej parafii – w naszych rodzinach i domach.
  5. Spotkanie Scholii Szczygiełki w piątek o godz. 19.00. Pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie zakupione zostaną dla Scholii mikrofony pojemnościowe, dzięki czemu śpiew naszych dzieci dla Pana lepiej będzie słychać w kościele.
  6. Zachęcamy chłopców do zgłaszania się do służby ministranckiej. Czekamy na Was po każdej Mszy św., a także przyjmujemy zgłoszenia podczas kolędy.
  7. Przypominamy, że biuro parafialne w czasie Kolędy czynne jest: w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach wieczornych. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom z Dębego: Honoracie i Zofii Michałek, Mariannie Białkowskiej, Janinie Bałch, Mariannie Mikołajczyk, Wandzie Pośpiech i Annie Szlenkier oraz za złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 70 zł. Prosimy dalsze panie z Dębego: Krystynę Kwaśniewską, Agnieszkę Walczak, Ewę Marcinkowską, Renatę Dreczko, Barbarę Michalak, Dorotę Tomaszewską, Annę Nowak, Genowefę Tomaszewską i Urszulę Jakubczak o zadbanie o nasz kościół parafialny.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun oraz zaopatrzenia się Kalendarz naszej parafii na 2019 rok

 

Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz