Łk 2, 22-40

Łk 2, 22-40

  1. Dziś przed kościołami zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe w naszej Diecezji. Są nimi: klasztor Sióstr Karmelitanek w Niedźwiadach k. Kalisza, Sióstr Klarysek w Kaliszu, Sióstr Klarysek Kapucynek w Ostrowie Wlkp. i Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za dar serc.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. Modlitwa w intencji Rodzin i obrony życia w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Początek jak zwykle o godz. godz. 17.00, a Eucharystia o godz.18.00. Pierwszy Piątek – Msze św.: Zborów godz. 16.00, Kamień godz. 17.00, Dębe godz. 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ksiądz Mariusz, jak to było ogłaszane, z posługą sakramentalną do chorych wyjątkowo uda się w drugą sobotę miesiąca lutego, początek od godz. 9.00.
  3. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu zaprasza w terminach:14-16 lutego (dla klas V–VIII) i 21-23 lutego (dla szkół średnich i studentów) na Rekolekcje Powołaniowe dla Młodzieży Męskiej, chcącej rozeznawać swoje powołanie w myśl słów z Pierwszej Księgi Samuela: Mów Panie, bo sługa Twój słucha (1Sm 3,9). Zgłoszenia kierować można bezpośrednio do Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu lub do kancelarii parafialnej w Dębem.
  4. W najbliższym czasie Sołtysi miejscowości należących do naszej Parafii przyjmować będą od mieszkańców pieniądze na fundusz wywozu śmieci z naszego cmentarza parafialnego.
  5. Dziękujemy za ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Zebrano 172,50 zł.
  6. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom ze Starego Nakwasina: Krystynie Tułacz, Elżbiecie Murawińskiej, Edycie Mańka, Wioletcie Piwowarskiej, Ewie Macke, Janinie Sobczak i Grażynie Janickiej. Dziękujemy także tym Paniom za przyniesione kwiaty i ofiarę 120 zł. W tym tygodniu prosimy dalsze Panie ze Starego Nakwasina: Lilię Wałęsa, Jolantę Szmajdzińską, Teresę Wolf, Iwonę Sobczak, Katarzynę Bieniaszek, Katarzynę Wolf, Marię Warszewską i Hannę Śledź o zadbanie o nasz kościół parafialny.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i do zakupu kalendarza na 2020 r. wydanego przez naszą Parafię.

 

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz